Flydubai dodaje do siatki trzecie polskie miasto

Poznań będzie trzecim polskim miastem, po Warszawie i Krakowie, z którego linia lotnicza flydubai latać będzie bezpośrednio do Dubaju.

Publikacja: 05.05.2023 14:56

Flydubai dodaje do siatki trzecie polskie miasto

Foto: Flydubai

Loty do Poznania realizowane będą z terminalu 2 lotniska Dubai International (DXB) w środy, piątki i niedziele, od 29 października - podaje flydubai na swojej stronie internetowej.

Przewoźnik będzie startował z Dubaju o godzinie 7.35, by wylądować w Poznaniu o 11.25, w drogę powrotną będzie ruszać o 12.25, by zakończyć podróż w Dubaju o 21.35.

Flydubai obsługuje również połączenie do Warszawy (codzinnie) i Krakowa (pięć razy w tygodniu, od 26 czerwca codziennie).

- Od początku naszej działalności na polskim rynku obserwujemy rosnący popyt na podróże między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Polską. Cieszymy się, że nasza polska siatka powiększyła się do trzech miast. Uruchomienie rejsów do Poznania stworzy nowe możliwości dla turystyki i handlu - mówi dyrektor generalny flydubai Ghaith Al Ghaith, cytowany w komunikacie.

Czytaj więcej

Umowa emirackich linii lotniczych - większy wybór połączeń dla pasażerów

- Zapowiedź uruchomienia przez flydubai połączenia między Poznaniem i Dubajem jest kamieniem milowym dla rozwoju siatki połączeń z Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Bezpośrednie loty do Dubaju oznaczają, że mieszkańcy Poznania, Wielkopolski i całej zachodniej Polski będą mieli dostęp do siatki flydubai obejmującej 120 kierunków w 52 krajach - dodaje prezes poznańskiego lotniska Grzegorz Bykowski.

Linie Lotnicze
Koniec pierwszej klasy w Qatar Airways? Dyrektor generalny: Nie widzę potrzeby
Linie Lotnicze
Ryanair poleci z Wrocławia do Walencji
Linie Lotnicze
Ryanair do Brukseli: Mamy milion podpisów - dość odwoływania lotów podczas strajków
Linie Lotnicze
Linia lotnicza: Pasażerów przed wejściem do samolotu zapraszamy na wagę
Linie Lotnicze
Enter Air: Mamy rekordowe umowy z biurami podróży. Na lato zwiększamy flotę