W przyszłorocznym sezonie letnim Ryanair będzie latał z Katowic na lotnisko Marco Polo w Wenecji - podaje katowickie lotnisko w komunikacie. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele, pierwszy wystartuje 27 marca.

- Ryanair związany jest z Pyrzowicami od listopada 2007 roku, kiedy to uruchomił połączenie do Dublina. W październiku 2019 roku irlandzki przewoźnik otworzył w Katowice Airport bazę operacyjną, którą chciał dynamicznie rozwijać zarówno w segmencie przewozów regularnych, jak i czarterowych. Niestety pandemia koronawirusa zahamowała realizację tych planów - mówi prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza lotniskiem, Artur Tomasik, cytowany w komunikacie.

- Na szczęście w połowie tego roku sytuacja epidemiczna ustabilizowała się, dzięki czemu baza Ryanaira w Pyrzowicach zaczęła funkcjonować na zdecydowanie wyższych obrotach. Zapowiedź uruchomienia połączenia do Wenecji w sezonie lato 2022 potwierdza, że Ryanair niezmiennie stawia na Katowice Airport, co jest bardzo dobrą informacją w kontekście procesu wychodzenia całej branży lotniczej, w tym pyrzowickiego lotniska, z kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa - dodaje.

Czytaj więcej

Ryanair zapowiada na zimę 25 nowych tras z Polski

W zbliżającym się sezonie zimowym, który tradycyjnie rozpocznie się w ostatnią niedzielę października i potrwa do ostatniej soboty marca, Ryanair zaoferuje z Pyrzowic w sumie 16 tras do ośmiu państw: na Cypr (Pafos), do Grecji (Ateny), Irlandii (Dublin), Niemiec (Dortmund, Kolonia/Bonn), Norwegii (Oslo-Gardermoen), na Ukrainę (Odessa, Kijów-Boryspol), do Wielkiej Brytanii (Birmingham, Edynburg, Londyn-Stansted, Manchester) i Włoch (Alghero, Bolonia, Katania, Mediolan-Bergamo).