Połączenie wystartuje 26 grudnia 2024 roku i będzie realizowane do połowy marca 2025 roku w czwartki. Wąskokadłubowy samolot będzie po drodze lądował w egipskiej Hurghadzie, żeby zatankować.

Turyści będą mogli wypocząć w hotelach cztero- i pięciogwiazdkowych nad brzegiem oceanu. Zimowy wypoczynek w Kenii z wylotem z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury można już rezerwować na stronie internetowej touroperatora i w jego salonach firmowych - informuje biuro prasowe lotniska w komunikacie.

- Kenia, pierwszy zimowy czarter w ofercie Itaki i Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, to bardzo ciekawa propozycja, która zainteresuje z pewnością mieszkańców naszego regionu – Warmii i Mazur, a także Podlasia i województwa kujawsko-pomorskiego, którzy w zeszłym sezonie letnim często wybierali nasze lotnisko jako miejsce rozpoczęcia wakacyjnych podróży. Cieszymy się, że współpraca z naszym kluczowym partnerem, Itaką, się rozwija, czego owocem jest coraz większy katalog pożądanych, urlopowych destynacji z wylotem bezpośrednio z warmińsko-mazurskiego lotniska – mówi cytowany w komunikacie Wiktor Wójcik, prezes spółki Warmia i Mazury, zarządzającej lotniskiem w Szymanach.

W sezonie lato 2024 Itaka oferuje z tego portu dwa wakacyjne kierunki – Turcję i Albanię. Loty na obu trasach rozpoczną się już w czerwcu.