Reklama

Meksyk liczy na dobry rok i prawie 30 milionów turystów

28,4 miliona turystów może w tym roku odwiedzić Meksyk, wynika z szacunków tamtejszego Ministerstwa Turystyki. Dla porównania rok temu było ich około 24 milionów, przed dwoma laty prawie 45 milionów.
Meksyk liczy na dobry rok i prawie 30 milionów turystów

Foto: Fot. Nelly Kamińska

Ten rok dla meksykańskiej branży turystycznej powinien zakończyć się lepszym wynikiem niż zeszły, ale nadal będzie słabszy niż świetny 2019. Tak wynika z szacunków tamtejszego Ministerstwa Turystyki (Sectur), na które powołuje się hiszpański portal Tourinews.

Sectur prognozuje, że do kraju przyjedzie 28,4 miliona gości z zagranicy, podczas gdy w 2020 roku było ich około 24 miliony. Przychody z sektora sięgnęłyby wówczas 14,3 miliarda dolarów, a średnie obłożenie w hotelach wyniosłoby 54,6 procent.

CZYTAJ TEŻ: Meksyk jako pierwszy na świecie odrobił straty w turystyce

W 2019 roku w kraju wypoczywało 44,7 miliona turystów z zagranicy, którzy zostawili tam 24,8 miliona dolarów.

Jeśli szacunki się sprawdzą, udział sektora w PKB wzrósłby o 10,8 procent, licząc rok do roku, co oznaczałoby, że wpływy z turystyki stanowiłyby 7,1 procent PKB.

Reklama
Reklama

Jak mówi minister turystyki Meksyku Miguel Torruco w rozmowie z „Forbes Mexico”, turystyka przyjazdowa do kraju odradza się. Polityk dodaje, że w 2021 roku inwestycje w projekty turystyczne wyniosły już ponad 7 milionów euro (chodzi o 405 przedsięwzięć), co przełożyło się na stworzenie 139 tysięcy nowych miejsc pracy w takich stanach jak Nayarit, Kalifornia Dolna Południowa, Jukatan, Quintana Roo i dystrykcie federalnym Meksyk.

ZOBACZ TAKŻE: Meksyk wprowadza nowy podatek turystyczny

Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Materiał Promocyjny
Jak zostać franczyzobiorcą McDonald’s?
Materiał Promocyjny
OTOMOTO rewolucjonizuje dodawanie ogłoszeń
Nowe Trendy
Rodzi się „Destination Europe” – wspólna marka i model turystyki odpornej na kryzysy
Nowe Trendy
Niemcy podróżują dla szczęścia. Rekordowe wyniki
Nowe Trendy
Polacy wracają do kraju. Wylądowało już 7160 osób. Wkrótce kolejne ewakuacje
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama