O śmierci swojego naczelnego poinformował serwis Waszaturystyka.pl. "Z ogromnym smutkiem przekazujemy, że dzisiaj w nocy odszedł od nas Adam Gąsior, założyciel i redaktor naczelny portalu WaszaTurystyka.pl. Miał 60 lat" - napisała dziennikarka tego serwisu Weronika Szabelewska.

Adam Gąsior był w swojej ponad 20-letniej karierze dziennikarskiej m.in. redaktorem i dziennikarzem w „Prawie i Gospodarce”, „Poznaj Świat”, „Rynku Turystycznym”. Jego artykuły ukazywały się w wielu pismach podróżniczych i dodatkach turystycznych polskich dzienników.

Dziewięć lat temu stworzył portal branżowy WaszaTurystyka.pl. Był też założycielem i redaktorem naczelnym "Magazynu Turystycznego Wasze Podróże", a także współtwórcą portalu WaszaSlowacja.pl i prowadzącym blog SzukajacNapoleona.com.

Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany, był m.in. laureatem nagrody „Zlata Penkala” (Złote Pióro) Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej za najlepsze teksty o Chorwacji w 2017 roku oraz dziewięciokrotnym laureatem nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych „Globtroter”.

- Adam był wielką, barwną postacią polskich mediów turystycznych i polskiej turystyki w ogóle - wspomina redaktor serwisu Turystyka.rp.pl Filip Frydrykiewicz. - Stworzył ważne dla branży turystycznej media. Był ogromnie zasłużony dla promowania turystyki, jako dziennikarz, redaktor i uczestnik kapituł konkursów. Wnikliwy obserwator rynku turystycznego, błyskotliwy komentator. Przy tym obdarzony wielkim poczuciem humoru kompan spotkań, mający zawsze na podorędziu tuzin zabawnych anegdot.

- Człowiek instytucja – tworzył też z zespołem cykliczne wydarzenia, które na stałe weszły do kalendarza branży turystycznej, jak Forum Promocji Turystycznej, a w ostatnich dwóch latach Gala Waszej Turystyki z okazji ogłoszenia "Rankingu 100 najbardziej wpływowych osób w turystyce", połączona z akcją charytatywną na rzecz dzieci z domów dziecka. Współtwórca i zaangażowany organizator akcji "Rok Kobiet w Turystyce". Wydawało się, że jego kreatywność nie ma końca, a siły są niespożyte. Tym większą odczuwamy stratę.