MSWiA uruchomiło dzisiaj punkt wydawania paszportów tymczasowych na Lotnisku Chopina w Warszawie. Jeśli ktoś zapomniał zabrać z domu paszport lub dowód osobisty, albo wcześniej złożył wniosek i jeszcze nie odebrał nowego dokumentu albo jego paszport stracił ważność, może wyrobić sobie od ręki paszport tymczasowy, ważny 365 dni.

Punkt do wydawania paszportów tymczasowych na Lotnisku Chopina połączony jest z wszystkimi systemami, które umożliwiają wystawienie tymczasowego paszportu. Dzięki temu na miejscu będą znajdowały się wymagane dokumenty, pomyślano także o miejscu do zrobienia odpowiedniego zdjęcia. Cała procedura będzie trwała około 15 minut.

Jak informuje MSWiA termin ważności tak wyrobionego dokumentu będzie dostosowany do okoliczności uzasadniających posiadanie paszportu tymczasowego. Urzędnik będzie brał pod uwagę przepisy kraju przyjmującego i czas podróży, dlatego należy mieć ze sobą bilet lotniczy.

Punkt wydawania paszportów tymczasowych znajduje się w ogólnodostępnej strefie Terminalu A Lotniska Chopina. Czynny jest od poniedziałku do piątku, od 8 do 20.

Koszt usługi to 30 złotych. Trzeba zapłacić tę sumę kartą na miejscu.