Do aplikacji Ubera w Grecji weszła nowa usługa. Chodzi o możliwość wezwania łodzi motorowej na Mykonos - podaje portal Greek Travel Pages.

Usługa „boat”, bo tak się nazywa, ma być dostępna od połowy czerwca do października i będzie realizowana we współpracy z lokalnym, licencjonowanym operatorem. Jak podaje firma, wycieczkę motorówką będzie można zamówić za naciśnięciem jednego przycisku.

Dzięki poszerzeniu oferty turyści mają odkrywać uroki wyspy w nowy sposób i łatwo przemieszczać się między jej najpiękniejszymi plażami i regionami.

Grecja jest pierwszym krajem w Europie, w którym Uber uruchomił nową usługę transportu łodzią. - Wybraliśmy Grecję, ponieważ jesteśmy mocno zaangażowani w działalność w tym kraju i chcemy pomóc lokalnym operatorom wykorzystać duże możliwości, jakie daje turystyka krajowa i przyjazdowa – mówiła dyrektor generalna greckiej spółki Ubera, Uber Greece, Sarita Varouch przedstawiając nowe możliwości w Nowym Jorku. Jak dodała, to przełomowa usługa w aplikacji, a jej premiera zbiega się z zapowiedzią, że ten rok będzie dla sektora turystycznego w Grecji rekordowy.

Mykonos to jedna z wysp archipelagu Cyklady na Morzu Egejskim. Turystyka jest tu główną gałęzią przemysłu. Miejsce słynie z kosmopolitycznego charakteru - nocnego życia, wizyt zamożnych gości, w tym celebrytów ze świata biznesu i kultury, a także licznie odwiedzających ją turystów homoseksualnych. W szczycie sezonu przyjeżdża nawet 100 tysięcy gości. Wyspa ma dobrze rozwiniętą bazę hotelową i rekreacyjną.