Polska podróżniczka weszła na Olimp. Będzie promować Grecję

Monika Witkowska, podróżniczka, dziennikarka i influencerka, wspięła się na Olimp w Macedonii Środkowej i dotarła do najwyższego szczytu Grecji pod nazwą Mitikas, 2917 metrów nad poziomem morza.

Publikacja: 29.06.2023 09:19

Polska podróżniczka weszła na Olimp. Będzie promować Grecję

Foto: Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna

O wyczynie Polki napisał portal Greek Travel Pages. Jak zaznacza, wejście Witkowskiej odbyło się w ramach podróży studyjnej, zorganizowanej przez polski oddział Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej (GNTO) i we współpracy z regionem Macedonii Środkowej.

„Podczas swojego pobytu, w towarzystwie dziennikarza alpinistycznego i redaktora książek Adama Rowickiego, Witkowska wspięła się na Olimp, a także odwiedziła pobliskie miasteczko Litochoro i stanowisko archeologiczne Dion” - czytamy w relacji.

Monika Witkowska to doświadczona podróżniczka i himalaistka (była na Mount Evereście), dziennikarka, autorka przewodników, pilotka wycieczek. Swoją pasją do gór dzieli się z czytelnikami strony w internecie, na Instagramie i Facebooku. Jak wynika z jej wpisów na profilu na Facebooku, po Grecji wędrowała od 13 do 20 czerwca.

Według GNTO podczas wizyty Witkowska zbierała materiały, informacje i zdjęcia do swojej najnowszej książki. Książka, której publikacja jest zaplanowana na 2025 rok, będzie zawierała rozdział poświęcony Olimpowi.

Ponadto Polka planuje dzielić się swoimi doświadczeniami z Tesalii w artykułach w magazynach podróżniczych i górskich. Zamierza również inspirować swoich folowersów poprzez seminaria internetowe i prezentowanie destynacji, występując jako gość popularnych programów telewizyjnych o podróżach.

W zeszłym miesiącu region Tesalii ogłosił uruchomienie platformy internetowej, której celem jest zachęcanie do jej odwiedzania, między innymi poprzez zamieszczanie zdjęć i wycieczek online.

Na początku tego roku greckie ministerstwa kultury i środowiska złożyły wniosek do Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO o wpisanie Olimpu na listę światowego dziedzictwa – dodaje Greek Travel Pages.

Monika Witkowska jest doświadczoną zdobywczynią gór

Monika Witkowska jest doświadczoną zdobywczynią gór

Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna

Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna

Nowe Trendy
Minister od turystyki, Piotr Borys, nie zostanie prezydentem
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Nowe Trendy
Bruksela sprawdza, czy Google nie łamie prawa, pokazując oferty lotów
Nowe Trendy
Jaki wpływ na gospodarkę ma branża spotkań i wydarzeń? „Wyniki są imponujące”
Nowe Trendy
Grecka wyspa będzie neutralna klimatycznie. Zainwestuje w nią gigant turystyczny
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Nowe Trendy
Ukraina planuje turystykę po wojnie. Na razie pokazuje odwagę swoich obywateli