Jak poinformował zastępca sekretarza generalnego premiera, pełniący obowiązki rzecznika rządu Anucha Burapachaisri. jeśli uda się zrealizować cel, oznaczać to będzie osiągnięcie 80 procent wartości z 2019 roku. W scenariuszu najbardziej optymistycznym przychody szacowane są jednak na 2,38 biliona batów (63,7 miliarda dolarów). Większość tej kwoty, bo 1,5 biliona batów pochodziłoby od turystów zagranicznych, a pozostałe 880 milionów od gości krajowych.

Rząd podaje również, że plany różnych linii lotniczych są zgodne z rosnącą liczbą turystów, zwłaszcza w szczycie sezonu. W czwartym kwartale 2022 roku, czyli pierwszym kwartale sezonu turystycznego, podróżnych powinno być około 1,5 miliona miesięcznie. Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) planuje również współpracę z liniami lotniczymi w kampaniach sprzedażowych i marketingowych.

Według rzecznika rządu sytuacja w sektorze turystycznym od momentu otwarcia kraju na przyjazdy poprawia się. Do tej pory Tajlandię odwiedziło ponad 5 milionów turystów. Tylko we wrześniu liczba gości przekroczyła milion i oczekuje się, że do końca tego roku liczba ta osiągnie 10 milionów, a nawet więcej.