Pierwszy statek wycieczkowy pod marką Virgin Voyages został zaprezentowany w angielskim porcie w Dover. Scarlet Lady zacznie pływać już w kwietniu tego roku, mimo znaczącego spadku zainteresowania takim rodzajem turystyki z powodu epidemii koronawirusa.

CZYTAJ TAKŻE: Richard Branson: Wizjoner, ekscentryk, miliarder

Branson zapowiada, że flota statków Virgin Voyages będzie „luksusowym doświadczeniem butikowego hotelu na morzu” – informuje agencja Bloomberga.

Scarlet Lady będzie pływać z Miami w rejsy po Karaibach, z dala od azjatyckiego epicentrum epidemii koronawirusa, który uwięził na pokładzie Diamond Princess 3700 osób. Wycieczkowiec, na którego pokładzie znajduje się ponad 600 zarażonych osób, cumuje w pobliżu portu w Jokohamie w Japonii.

ZOBACZ TEŻ: Rejsy wycieczkowe coraz popularniejsze

Wycieczkowiec Virgin Voyages ma 278 m długości, 38 m szerokości i 1430 kabin, w których znajdzie zakwaterowanie ponad 2700 gości.

Drugi statek linii – Valiant Lady, jest obecnie w budowie w stoczni Fincantieri, w Sestri Ponente  na przedmieściach Genui. Statek ma zostać oddany do eksploatacji w 2021 roku a kolejne w 2022 i 2023 roku.

Richard Branson zapowiada, że pasażerowie na pokładzie Scarlet Lady będą mogli wybrać się w siedmiodniowe rejsy po Karaibach, a w przyszłości także na Kubę.

Oferta rejsów będzie skierowana do młodych i bezdzietnych turystów. Wnętrza i wyposażenie statków zaprojektował modny brytyjski dizajner Tom Dixon do spółki z amerykańska pracownia designerska Roman and Williams. Podczas rejsu będzie można skorzystać z siłowni na statku, zajęć jogi, 20 restauracji, które będą oferować dania na poziomie restauracji z gwiazdkami Michelin, a w ramach programu rozrywkowego będą m.in. występy drag queens oraz popularnych DJów, m.in. Marka Rosnona – informuje magazyn „Fortune”.

Kolejny statek floty Virgin Voyages ma pływać po Morzu Śródziemnym a jego bazą będzie Barcelona.