Norwegian Cruise podaje w informacji prasowej, że przedłuża okres wstrzymania działalności do 31 maja. Decyzja dotyczy statków pływających pod markami Norwegian Cruise Line, Oceania Cruises i Regent Seven Seas Cruises, które przed pandemią docierały do ponad 490 miejsc na świecie.

CZYTAJ TEŻ: Armatorzy z optymizmem o nowym roku – ludzie chcą naszych rejsów

W sumie jest ich 28 i dysponują razem 59,1 tysiąca miejsc. Do 2027 roku do floty dołączyć ma dziewięć kolejnych jednostek.

Niemiecka Aida zdecydowała, że w związku z decyzjami rządu Niemiec i innych krajów, ograniczającymi możliwość podróżowania, rejsy zaplanowane od 6 do 19 marca nie odbędą się – czytamy na stronie internetowej armatora. Firma zwróci pieniądze klientom, chociaż zachęca ich też, by zmienili rezerwację na późniejszą. Na razie planuje wznowić działalność 20 marca rejsem po Wyspach Kanaryjskich.

Z kolei włoski organizator rejsów wycieczkowych Costa Crociere podaje, że pierwszy po przerwie pandemicznej rejs zaplanował na 27 marca. Costa Smeralda ma zabrać wtedy pasażerów na krótką, trzy-, czterodniową wycieczkę wzdłuż wybrzeża Włoch połączoną ze zwiedzaniem Neapolu, Mesyny, Rzymu, La Specii, Savony i Cagliari.

Dopiero 1 maja rozpoczną się podróże tygodniowe, w czasie których pasażerowie zobaczą nie tylko Włochy (Savona, Civitavecchia i Palermo), ale i Francję (Marsylia) i Hiszpanię (Barcelona, Palma de Mallorca). A 2 maja z Triestu wyruszy w stronę Chorwacji i Grecji Costa Luminosa.