Amerykański armator wymaga, by od otrzymania ostatniej dawki szczepionki do momentu zaokrętowania upłynęło co najmniej 14 dni, a cykl szczepienia musi być pełny, zgodnie z wytycznymi producenta.

To nie wszystko. Pasażerowie muszą dodatkowo przedstawić negatywny wynik badania na koronawirusa, poddać się mierzeniu temperatury przed wejściem na pokład, przestrzegać zasad noszenia maseczek i utrzymywania dystansu społecznego.

CZYTAJ TEŻ: Biuro podróży: Chcesz przenocować w naszym hotelu? Zaszczep się

Ponadto w dalszym ciągu obowiązuje ograniczenie liczby pasażerów przebywających na statku, zaostrzone zostały zasady sprzątania i dezynfekcji.

Jak mówi prezes Crystal Cruises Jack Anderson, decyzja o rozszerzeniu zasad bezpieczeństwa chroniących przed koronawirusem zapadła w jego firmie po wielu rozmowach z klientami i partnerami, linia brała też pod uwagę wyniki ostatniego badania przeprowadzonego przez Cruise Critic, z którego wynika, że ponad 80 procent respondentów wybrałoby się na rejs pod warunkiem, że organizator będzie wymagał certyfikatu szczepień.

Armator przyznaje, że program szczepień przebiega w różny sposób w poszczególnych krajach. Ale może poczekać, aż zaszczepionych będzie więcej, ponieważ i tak wstrzymał działalność operacyjną – rejsy rzeczne są odwołane do maja, a morskie do sierpnia.

""

Fot. materiały promocyjne Crystal Cruises

turystyka.rp.pl

ZOBACZ TEŻ: Grecja: Zaszczepionych i przetestowanych przyjmiemy bez warunków

A co z członkami załóg? Prezes wyjaśnia, że biorąc pod uwagę, że pracownicy pochodzą z różnych krajów i są w różnym wieku, nie wszyscy będą mogli się zaszczepić do czasu wznowienia rejsów. W ramach programu Crystal Clean+ 4.0 będą testowani na obecność koronawirusa przed wyjazdem z domu – na statek wsiąść mogą tylko z wynikiem ujemnym. Przed zaokrętowaniem będą znów przebadani, poddadzą się też siedmiodniowej kwarantannie, po której jeszcze raz zostaną przetestowani. Tylko z wynikiem negatywnym, będą mogli wrócić do pracy.

Crystal Cruises ma dwa statki oceaniczne, cztery rzeczne, jeden jacht i jeden statek „ekspedycyjny”. Oferuje podróże luksusowe.

WARTO: Hiszpania za przywilejami dla zaszczepionych turystów