Hurghada i Szarm el-Szejk połączone promem

Egipskie Ministerstwo Transportu uruchomiło połączenie promowe między Hurghadą a Szarm el-Szejk. To element szerszego planu, który zakłada połączenie kurortów nad Morzem Czerwonym.

Publikacja: 16.12.2019 06:59

Hurghada i Szarm el-Szejk połączone promem

Foto: Fot. www.abmaritime.com.jo

Szybki prom Królowa Nefertiti zaczął kursować na początku grudnia między Hurghadą i Szarm el-Szejk, skracając czas podróży z co najmniej ośmiu godzin potrzebnych na przebycie tej trasy drogą lądową, do dwóch i pół, trzech godzin.

Jak informuje minister transportu Egiptu Kamel el-Wazir, to element projektu zakrojonego na szerszą skalę, który zakłada połączenie głównych kurortów nad Morzem Czerwonym. Prom ma umożliwić turystom z Szarm el-Szejk szybsze dotarcie do Hurghady, Marsa Alam, Al-Dżuny i Luksoru, a tym z Hurghady do Szarm el-Szejk, Dahabu, Taby i klasztoru Świętej Katarzyny.

CZYTAJ TEŻ: Przejazd z Kairu do Szarm el-Szejk krótszy o połowę

Rosyjski portal branżowy Atorus podaje, że podróż w jedną stronę kosztuje 70 dolarów, a w dwie strony 110 dolarów. Dzieci w wieku od 3 do 12 lat mają 50 procent zniżki. Jednostka poza pasażerami przewozi także samochody i towary. Zgodnie z planem kursuje cztery razy w tygodniu.

Przedstawiciele lokalnej branży turystycznej mają jednak wątpliwości, czy turyści będą chcieli korzystać z promu z uwagi na wysokie ceny. Połączenia miały ruszyć w listopadzie, ale z powodu niskiego zainteresowania ich inauguracja została przesunięta na kolejny miesiąc. Pierwszym rejsem, który odbył się 7 grudnia, popłynęło zaledwie 20 osób, chociaż na statku było 160 miejsc. Operatorem połączenia jest firma Arab Bridge Maritime.

Promy i Statki
Ekolodzy skarżą armatora statków wycieczkowych TUI Cruises. Powód - greenwashing
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Promy i Statki
Kiedy najtaniej kupić rejs statkiem? Jest nowe narzędzie, „rewolucja w sprzedaży”
Promy i Statki
Odżyły rejsy morskie. Miliony turystów wybierają ten sposób wypoczywania
Promy i Statki
Pasażerowie statków wycieczkowych zapłacą za zwiedzanie Lizbony
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Promy i Statki
Statki wycieczkowe omijają Izrael. Płyną na Cypr, do Grecji i do Turcji