Od 15 stycznia do 5 kwietnia podróżni będą mogli kupić bilety na przelot z dwóch miast na Zachodnim Wybrzeżu – Los Angeles i San Francisco – do Sztokholmu, Kopenhagi, Bristolu i Edynburga za jedyne 70 dolarów. Tanie loty będą się odbywać we wtorki i czwartki.

Jest jednak haczyk – cena obejmuje lot w jedną stronę. Taryfa z powrotem jest już wyższa. Przykładowo, pod koniec stycznia można wykupić przelot z San Francisco do Sztokholmu za 70 dolarów, ale najtańsze bilety powrotne linii Wow zaczynają się od około 180 dolarów – donosi portal Mashable.

Co więcej, do ceny biletu dochodzą jeszcze koszty odprawy bagażu i podatki. Za samą torbę czy walizkę na pokładzie pasażer musi zapłacić podobną kwotę, co za bilet – 71 dol., a za duży bagaż podręczny – dodatkowe 50 dolarów.

Tanie loty między Europą a Stanami Zjednoczonymi już wykonuje Norwegian („Norwegian może swobodnie latać do Stanów”), a na czerwiec start zapowiada grupa IAG (British Airways i inni) („Więcej tanich lotów z Barcelony do obu Ameryk”)