W ten sposób Emirates postanowił uczcić czwartą rocznicę uruchomienia połączeń z Warszawą. W ciągu ostatnich lat trasą tą podróżowało 632 tysiące pasażerów.

Samoloty ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich latają już nie tylko do Warszawy. Niedawno uruchomiono połączenie tanich linii lotniczych z Katowic.

– Chcielibyśmy, żeby ten ruch coraz bardziej się rozwijał. Po pierwsze dlatego, że nasz kraj chcą odwiedzać turyści z krajów Zatoki Perskiej. Staramy się też by Emiratczycy korzystali z naszej bazy medycznej i pomyśleli o studiach w Polsce – podkreśla polski ambasador w Abu Zabi Robert Rostek. Od zeszłego roku 10 przyszłych emirackich pilotów szkoli się w Wyższej Szkole Oficerskiej w Dęblinie. W półtorarocznym kursie bierze udział między innymi syn szejka jednego z emiratów.

Pojawienie się airbusa A380 na lotnisku w Warszawie będzie niecodziennym wydarzeniem. Obecnie codzienne loty na trasie Dubaj – Warszawa – Dubaj wykonywane są przez Emirates boeingiem 777-300ER, zabierającym na pokład po 427 pasażerów.