Serbia – wypadek polskiego autobusu, kierowca nie żyje

Zginął jeden z kierowców polskiego autokaru, który miał wypadek w Serbii – poinformowała Anna Białek z poznańskiego biura podróży, organizatora podróży. Według niej przyczyną wypadku mogły być rozsypane ostre przedmioty na jezdni

Publikacja: 11.07.2017 11:09

Serbia – wypadek polskiego autobusu, kierowca nie żyje

Foto: Pixabay

Do wypadku doszło na trasie Subotica – Nowy Sad, w pobliżu miejscowości Feketić. Autobusem jechało 50 pasażerów, w tym 27 dzieci w wieku 13-16 lat, wracających z wakacji w Grecji oraz trzech kierowców. Rannych przewieziono do szpitali w Nowym Sadzie, Suboticy i Vrbas.

– Ofiarą śmiertelną jest 50-letni kierowca, który siedział obok kierowcy prowadzącego pojazd. Bardzo nad tym ubolewamy – podaje Białek.

– Sytuacja jest opanowana; zaraz po wypadku na miejscu pojawiły się służby, które zadbały o bezpieczeństwo poszkodowanych. Autokarem podróżowało 50 osób plus załoga, zostali poddani rutynowym badaniom. W tym momencie cztery osoby przebywają w szpitalu i są badane. Jedną z tych osób jest kierowca autokaru, który ma m.in. zszywaną głowę – wyjaśnia Białek.

Dodaje, że najprawdopodobniej przyczyną wypadku mogły być rozsypane ostre przedmioty na jezdni. – Prawa przednia opona jest przebita. Autokar prowadził doświadczony kierowca, dwuletni pojazd miał wszystkie badania i certyfikaty. Wykluczamy jakąś wadę czy usterkę, bo przed wyjazdem z Grecji był sprawdzany – podkreśla Białek.

Z Polski wysłane zostały już autokary, które dojadą na miejsce za ok. 10 godzin. – Pasażerowie są przewożeni obecnie do pobliskiej restauracji i hotelu gdzie będą mieli zapewnione wyżywienie i schronienie – mi Białek.

Ministerstwo spraw zagranicznych podał na Twitterze, że na miejsce wypadku jedzie polski konsul. MSZ poinformował, że osoby zaniepokojone losem bliskich mogą dzwonić pod numer kontaktowy +38163328456.

Przejazdy
Bruksela: Zmusić koleje do sprzedawania biletów przez agentów internetowych
Przejazdy
Lotnisko Chopina – w lipcu najlepsze wyniki od początku pandemii
Przejazdy
Wizz Air: W sierpniu będziemy latać jak przed pandemią
Przejazdy
Lotnisko Chopina: W marcu czartery rosły nam najmocniej
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Przejazdy
Zakaz lotów przedłużony do końca roku