Od 1 kwietnia w stołecznym porcie rozpoczną się prace konserwacyjno-remontowe, polegające na rowkowaniu jednej z dróg startowych. Ta skomplikowana operacja techniczna umożliwi szybsze odprowadzenie wody z pasa startowego. W konsekwencji zwiększy to dostępność i bezpieczeństwo wykonywanych operacji lotniczych w czasie dużych opadów deszczu. Rowkowanie drogi startowej wynika z konieczności dostosowania infrastruktury lotniska do nowym wymagań rozporządzenia unijnej komisji  (nr 139/2014 z dnia 12 lutego 2014 roku).

– Żeby dostosować lotnisko do wyższych wymagań unijnych już w zeszłym roku przeszliśmy pomyślnie proces konwersji certyfikatu lotniska. Teraz musimy przeprowadzić modernizację jednej z dróg startowych, a wykorzystując ten fakt, dodatkowo zmodernizujemy także skrzyżowanie dróg startowych oraz rampy przy pasach startowych. Zakończenie prac zaplanowane jest 28 kwietnia – zapewnia, cytowany w komunikacie prasowym, Cezary Pytlos, p. o. rzecznik Lotniska Chopina.

Na czas prac konserwacyjno-remontowych władze lotniska zmuszone będą zamknąć jedną z dróg startowych (nr 3). W efekcie zwiększy się ruch lotniczy nad Ursynowem. Zmieni się też nieco rozkład lotów.