Greckie władze nie będą od nich wymagać spełnienia warunków, które mogą pojawić się wobec innych podróżnych, jak na przykład obowiązkowa kwarantanna.

Informację o porozumieniu ogłosili w czasie konferencji prasowej premierzy Benjamin Netanjahu i Kiriakos Mitsotakis w Jerozolimie – podaje grecki portal branży turystycznej Greek Travel Pages. Jak mówi Netanjahu, to dobra wiadomość dla całego regionu, a współpraca przyniesie korzyści obu krajom.

CZYTAJ TEŻ: Izrael, Grecja i Cypr chcą sobie pomóc w odbudowie turystyki

Mitsotakis, gratulując premierowi Izraela szybkiej realizacji programu szczepień, mówi że dzięki porozumieniu tamtejsi turyści będą mogli zacząć przyjeżdżać do Grecji, kiedy odpowiednia liczba osób zostanie zaszczepiona, a ograniczenia lotów zostaną zniesione.

Premier już wcześniej zaproponował, by zaszczepienie mieli w całej Unii Europejskiej przywilej swobodnego podróżowania. Na razie jego propozycja nie została przyjęta przyjęła. – Jestem też za akceptowaniem certyfikatów szczepień z krajów trzecich i właśnie nad takim projektem pracujemy wspólnie z Izraelem – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE: Grecja ma plan otwarcia turystyki. Podstawą szczepienia pracowników

Grecja i Izrael podpisały też szersze porozumienie o współpracy w zakresie turystyki, które obejmuje wymianę informacji na temat inwestycji, innowacji i cyfryzacji, a także edukacji i wymiany studenckiej.