Kreteńscy hotelarze szacują, że w najpopularniejszych regionach wyspy obłożenie w sierpniu może dojść nawet do 100 procent, podaje grecki portal branży turystycznej Greek Travel Pages. Według prezesa Stowarzyszenia Hotelarzy z regionu Heraklionu Nikosa Chalkiadakisa najliczniejszą grupę turystów stanowią Niemcy.

CZYTAJ TEŻ: Grecja – przybywa gości, Polacy w czołówce

W lipcu do regionu przyjechało 165 tysięcy gości, czyli o 9 procent więcej niż w tym samym okresie 2019 roku. Najwięcej było gości z Niemiec, Austrii, Francji, Szwajcarii i Polski.

W sierpniu obiekty są zapełnione w 90 procentach, w niektórych miejscach nawet w stu, dobrze wygląda też sprzedaż na wrzesień.

Prezes Stowarzyszenia Hotelarzy z Chanii Emmanuel Giannoulis informuje natomiast, że w lipcu obłożenie w tamtejszych obiektach wyniosło 50 procent, a w sierpniu jest to już 85 procent, we wrześniu na razie rezerwacje wskazują na wykorzystanie 45-50 procent miejsc noclegowych.

ZOBACZ TEŻ: Grecja: Pracujesz w turystyce? Obowiązkowo- szczepienie albo test

O ile sytuacja pandemiczna się nie wymknie spod kontroli, zdaniem prezesa, wiele osób kupi wyjazd w ostatniej chwili. Jako największe rynki źródłowe dla regionu Chanii Giannoulis wymienia Polskę, Czechy i Francję.