Azjaci ruszyli w rejs(y)

Bloomberg

28 milionów ludzi ma w tym roku skorzystać z rejsów wycieczkowych. To o 5 procent więcej niż w roku 2017 – szacuje Międzynarodowe Stowarzyszenie Linii Wycieczkowych (Cruise Lines International Association, CLIA)

W 2017 roku segment rejsów najszybciej rozwijał się w Azji, tu zmiana wyniosła 20,5 procent wobec 2016 roku. Region ten ma około 15-procentowy udział w światowym rynku wycieczek morskich. W wypadku Stanów Zjednoczonych i Kanady wzrost wyniósł 5 procent. Ameryka Północna jest największym rynkiem źródłowym dla tego rodzaju podróży, w zeszłym roku 49 procent wszystkich pasażerów (ponad 13 milionów) pochodziło właśnie stamtąd.

Na drugim miejscu znalazła się Europa z udziałem 26-procentowym, czyli prawie 7 milionami klientów. W wypadku Starego Kontynentu wzrost rok do roku wyniósł 2,5 procent.

Dla Australii było to około 5 procent. Klienci z regionu Australii i Pacyfiku stanowili 5,4 procent wszystkich korzystających z rejsów wycieczkowych po morzach i oceanach.

Ostatnim znaczącym rynkiem źródłowym jest Ameryka Południowa z 3,2-procentowym udziałem.

Badania pokazują, że przeciętny pasażer miał 47 lat, a średnia długość rejsu wynosiła w zeszłym roku 7,2 dnia, czyli o 2 procent mniej niż w roku 2016.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jedziesz do Chin? Pokaż palce

Czytniki do pobierania odcisków palców od pasażerów samolotów są na razie jedynie w Shenzhen, ...

Niemcy – urok bliskiej zagranicy

Na turystów czekają tu niezliczone zamki, pałace, klasztory i muzea, ale też wspaniałe ogrody ...

Branża turystyczna do Emilewicz: Dziękujemy za to co już i prosimy o więcej

„Chcemy niniejszym podziękować Pani Wicepremier Jadwidze Emilewicz, Panu [wiceministrowi Andrzejowi Gutowi-Mostowemu] osobiście oraz pracownikom ...

Lufthansa chce kupić Norwegiana

Lufthansa jest zainteresowana kupieniem taniej linii lotniczej Norwegian. Informację tę potwierdził prezes Grupy Lufthansa ...

Książę Harry angażuje się w turystykę

Brytyjski książę Harry stanął na czele organizacji Travalyst, której celem jest propagowanie zrównoważonego rozwoju ...

Kanaryjska Odyseja Itaki zaczęła się w Gdańsku

Ma 135 metrów długości, 273 kabiny, dwie restauracje, basen, dyskotekę, salę kinowo-rozrywkową, sześć barów ...