LOT rozwija się na Węgrzech, szuka pilotów

Bloomberg

Po uruchomionych połączenia z Budapesztu do Nowego Jorku, Chicago i Krakowa, LOT otwiera rejsy do Londyny, na lotnisko London City

Przewoźnik będzie tam latał nowymi Embraerami 190 dwa razy dziennie od 18 lutego 2019 r.

Dla pasażerów podróżujących z Londynu nowe połączenie mabyć alternatywą dla obecnej oferty rejsów do Budapesztu, które zakładają start z położonych w znacznej odległości od centrum lotnisk Heathrow, Gatwick, Stansted, Luton i Southend. Oferta LOT-u przeznaczona jest głównie dla ruchu biznesowego.

– Otwieramy nowy rozdział. Rocznie między Budapesztem i Londynem podróżuje prawie 1,4 miliona pasażerów. Jestem przekonany, że to nowe połączenie zostanie docenione przez węgierskich pasażerów, ponieważ oferujemy im zupełnie nową jakość usług – mówi prezes LOT-u Rafał Milczarski, cytowany w komunikacie przewoźnika.

Ze względu na stosunkowo krótki pas startowy i stromy kąt podejścia loty do Londynu City są skomplikowane pod względem operacyjnym i tylko kilka rodzajów samolotów jest uprawnionych do latania z tego portu. Żeby być obecnym w London City LOT zdecydował się na leasing od firmy NAC czterech nowych samolotów Embraer E-190, które zostaną dostarczone do końca roku bezpośrednio z fabryki producenta w Brazylii. Nowy Embraer E-190 będzie miał na pokładzie 106 wygodnych foteli.

W przyszłości LOT zakłada dalszy rozwój siatki połączeń z Budapesztu. Wkrótce uruchomiony zostanie salon biznesowy LOT-u na lotnisku  Franciszka Liszta. Obecnie LOT zatrudnia w Budapeszcie prawie 60 członków personelu pokładowego i ogłosił nabór do końca 2019 r. 300 dodatkowych pilotów, głównie z Europy Środkowo-Wschodniej, z których część będzie stacjonować na stałe w Budapeszcie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Monarch Airlines ogłosiły upadłość

Czarterowe linie lotnicze Monarch Airlines ogłosiły w nocy upadłość. Wcześniej rozmowy o pakiecie ratunkowym ...

Betlej: Turcja i Egipt dla nowych turystów

Ceny wyjazdów w biurach podróży są dosyć stabilne. A ponieważ dużo ofert jest już ...

Sierpień na Lotnisku Chopina – 66 procent na minusie

W drugim miesiącu wakacji ze stołecznego portu lotniczego odprawiły się 653 tysiące pasażerów, o ...

TUI będzie firmą internetową

Liczba rezerwacji zakładanych przez internet w biurach podróży należących do koncernu TUI rośnie z ...

Wizz Air poleci z Gdańska do Grenoble

Od 59 złotych zaczynają się ceny biletów na nowe, sobotnie połączenie Wizz Aira między ...

Samoloty wypromują hotele Cooka

Thomas Cook reklamuje swoje marki hotelowe na samolotach należących do koncernu. Konkretnie mowa o ...