Polonus zwiększa flotę i dodaje połączenie

materiały prasowe

Siedem nowych autokarów, nowa trasa na Ukrainę i kursy łączone w ramach współpracy z regionalnymi liderami w przewozach autokarowych – to bilans działań Polonusa w pierwszej połowie roku

Tuż przed rozpoczęciem wakacji przewoźnik wprowadzi na swoje trasy 7 nowych autokarów marki Scania. W tym pięć trzyosiowych modeli o długości 13,7 metra z 57 miejscami i dwa dwuosiowe z 49 fotelami. Tym samym Polonus rozbudował tabor do 45 dalekobieżnych pojazdów. Koszt inwestycji wyniósł 8 milionów złotych.

– Te nowoczesne pojazdy zasilą naszą sieć dalekobieżnych połączeń Polonus Partner, dzięki czemu pasażerowie będą mogli podróżować w jeszcze bardziej komfortowych warunkach – mówi cytowany w komunikacie prezes Polonusa Maciej Acedański. – Dzięki tej inwestycji nasza flota zwiększyła się do 154 autokarów, obsługujących linie dalekobieżne i lokalne, z czego 20 pojazdów zakupiliśmy w tym roku.

Nowo zakupione autokary spełniają normy emisji spalin Euro 5 i Euro 6. Pojazdy są klimatyzowane, mają toalety i barki. Fotele są rozkładane i rozsuwane na boki, mają też gniazdka z prądem i sprzęt audio-video. Pasażerowie Polonusa mogą korzystać podczas podróży z bezpłatnego internetu bezprzewodowego i usługi geolokalizacji.

– Zakup kolejnych autokarów jest elementem długofalowej strategii rozbudowy połączeń krajowych i międzynarodowych Polonusa i zawiązanej właśnie koalicji przewoźników autobusowych pod szyldem Polonus Partner. Polonus prowadzi systematyczne działania, które mają na celu odmłodzenie floty. Zdecydowana większość naszych autokarów nie przekracza wieku 3 lat – wyjaśnia Acedański.

Jednocześnie w ramach nowego, letniego rozkładu jazdy Polonus uruchomił nowe połączenie na Ukrainę. Trasa wiedzie z Warszawy do Iwano-Frankowska przez Lwów. Dzięki nowemu połączeniu Polonus oferuje pasażerom już sześć kursów dziennie z Warszawy i Lublina do Lwowa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Traveldata: Nie ma końca podwyżkom w biurach podróży

Kolejny tydzień wyjazdy na październik z biurami podróży drożały. Tym razem cena skoczyła o ...

IGHP: Telewizja w pokojach za droga

Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego od kilku lat próbuje zablokować wprowadzenie wysokich opłat z tytułu ...

Grecos: Stawiamy wyłącznie na Grecję i Cypr

W minionym sezonie udało nam się zrealizować plan kilkunastoprocentowego wzrostu. Dzięki temu obsłużyliśmy naszego ...

Betlej: Thomas Cook kolos na glinianych nogach

Nie powinien dziwić nikogo koniec Thomasa Cooka, bo niemal gołym okiem było widać, że ...

Czego turysta chce od puszczy?

Zimowe badania turystyki przeprowadzone zostaną w Puszczy Kozienickiej na Mazowszu. Leśnicy chcą poznać oczekiwania ...

Więcej LOT-ów na trasach krajowych

LOT zapowiada uruchomienie dodatkowych rejsów między Warszawą a Poznaniem, Rzeszowem i Lublinem. Liczy że ...