Polonus zwiększa flotę i dodaje połączenie

materiały prasowe

Siedem nowych autokarów, nowa trasa na Ukrainę i kursy łączone w ramach współpracy z regionalnymi liderami w przewozach autokarowych – to bilans działań Polonusa w pierwszej połowie roku

Tuż przed rozpoczęciem wakacji przewoźnik wprowadzi na swoje trasy 7 nowych autokarów marki Scania. W tym pięć trzyosiowych modeli o długości 13,7 metra z 57 miejscami i dwa dwuosiowe z 49 fotelami. Tym samym Polonus rozbudował tabor do 45 dalekobieżnych pojazdów. Koszt inwestycji wyniósł 8 milionów złotych.

– Te nowoczesne pojazdy zasilą naszą sieć dalekobieżnych połączeń Polonus Partner, dzięki czemu pasażerowie będą mogli podróżować w jeszcze bardziej komfortowych warunkach – mówi cytowany w komunikacie prezes Polonusa Maciej Acedański. – Dzięki tej inwestycji nasza flota zwiększyła się do 154 autokarów, obsługujących linie dalekobieżne i lokalne, z czego 20 pojazdów zakupiliśmy w tym roku.

Nowo zakupione autokary spełniają normy emisji spalin Euro 5 i Euro 6. Pojazdy są klimatyzowane, mają toalety i barki. Fotele są rozkładane i rozsuwane na boki, mają też gniazdka z prądem i sprzęt audio-video. Pasażerowie Polonusa mogą korzystać podczas podróży z bezpłatnego internetu bezprzewodowego i usługi geolokalizacji.

– Zakup kolejnych autokarów jest elementem długofalowej strategii rozbudowy połączeń krajowych i międzynarodowych Polonusa i zawiązanej właśnie koalicji przewoźników autobusowych pod szyldem Polonus Partner. Polonus prowadzi systematyczne działania, które mają na celu odmłodzenie floty. Zdecydowana większość naszych autokarów nie przekracza wieku 3 lat – wyjaśnia Acedański.

Jednocześnie w ramach nowego, letniego rozkładu jazdy Polonus uruchomił nowe połączenie na Ukrainę. Trasa wiedzie z Warszawy do Iwano-Frankowska przez Lwów. Dzięki nowemu połączeniu Polonus oferuje pasażerom już sześć kursów dziennie z Warszawy i Lublina do Lwowa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Wakacje tanieją rekordowo

W ostatnim tygodniu ceny wyjazdów na wakacje w biurach podróży były niższe od zeszłorocznych ...

Stocznie pełne statków dla turystów

Organizatorzy rejsów wycieczkowych zamówili 106 nowych statków, które mają wejść do służby w ciągu ...

Sisi: Będę kandydował na prezydenta, bo buduję państwo

Prezydent Egiptu Abd el Fatah es-Sisi w telewizyjnym wystąpieniu ogłosił, że będzie ubiegał się ...

Strawberry Field otrzyma nowe życie

Ogród i sierociniec Strawberry Field w Liverpoolu, miejsce dziecięcych zabaw Johna Lennona, ma otrzymać ...

Ile kosztuje tygodniowe parkowanie na polskich lotniskach?

Dwa lotniska w Polsce – w Rzeszowie i Zielonej Górze – udostępniają swoje parkingi ...

Voucher biura podróży – instrukcja obsługi

Kto, kiedy, na jakich zasadach może dostać voucher od biura podróży? Czy można go ...