Lotnisko Chopina modernizuje sklepy

materiały prasowe

Port lotniczy podnosi konkurencyjność i atrakcyjność swojej oferty dla podróżnych. Ruszą prace adaptacyjne związane ze zmianą operatora części powierzchni handlowych na lotnisku

„Modernizacja kilkunastu pomieszczeń w Terminalu A potrwa kilka miesięcy. Będzie wiązać się z zamknięciem niektórych punktów handlowych. Niebawem na lotnisku pojawi się nowy operator powierzchni handlowych” – podaje informacja prasowa Lotniska Chopina w Warszawie.

PZH „Baltona” przejmie w dzierżawę 14 punków handlowych, położonych w różnych częściach terminala na Okęciu. – Liczymy, że dzięki temu oferta towarów dostępnych na naszym lotnisku stanie się bardziej różnorodna, a wejście do gry nowego partnera zwiększy konkurencyjność oferowanych towarów, co z korzyścią odbije się na portfelach naszych pasażerów – mówi rzecznik prasowy Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski.

Adaptacja lokali przez nowego najemcę spowoduje jednak konieczność czasowego zamknięcia niektórych stoisk. Najwięcej zmian obejmie rejon strefy CDE. Ograniczeniu ulegnie oferta w punktach za kontrolą bezpieczeństwa. – Zmian należy spodziewać się zarówno w strefie non-Schengen (po przejściu kontroli paszportowej),  jak i w pirsie południowym. Adaptacja obejmie także 5 punktów handlowych z kosmetykami i prasą w strefie ogólnodostępnej – dodaje Wojciechowski.

Rzecznik prasowy podkreśla, że lotnisko zrobi wszystko, aby cały proces przebiegł sprawnie i zakończył się możliwie jak najszybciej. W dalszym ciągu dostępna będzie oferta handlowa sklepów znajdujących się w strefie A,B. Niezmieniona pozostaje też oferta punktów gastronomicznych na terenie całego terminala. Prasę będzie można kupić w strefie ogólnodostępnej A,B a także w jednym punkcie za kontrolą bezpieczeństwa w strefie Schengen.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rainbow: Zima sprzedaje się z nadwyżką

O 15,2 procent w porównaniu z poprzednim rokiem wzrosła sprzedaż wyjazdów na zimę 2019/2020 ...

Turcja szuka sobie nowego logo

Ministerstwo Turystyki Turcji ogłosiło przetarg na stworzenie nowego logo i hasła promocyjnego. Poza tym, ...

Latanie nigdy nie było bezpieczniejsze

Mimo że na świecie lata samolotami coraz więcej ludzi, lata 2017 i 2018 należały ...

Obsługa naziemna i Unia Europejska winni opóźnień lotów

W Niemczech firmy lotnicze i turyści cierpią z powodu opóźnień samolotów tak samo jak ...

Lecisz do Kenii? Plastikowe torby zostaw w kraju

W Kenii od poniedziałku obowiązuje zakaz importowania, produkowania i używania plastikowych toreb. Za jego ...

Kraków – w czerwcu 12 procent pasażerów więcej

W czerwcu pasażerowie krakowskiego lotniska najchętniej planowali urlopy w: Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz we ...