Lotnisko Chopina modernizuje sklepy

materiały prasowe

Port lotniczy podnosi konkurencyjność i atrakcyjność swojej oferty dla podróżnych. Ruszą prace adaptacyjne związane ze zmianą operatora części powierzchni handlowych na lotnisku

„Modernizacja kilkunastu pomieszczeń w Terminalu A potrwa kilka miesięcy. Będzie wiązać się z zamknięciem niektórych punktów handlowych. Niebawem na lotnisku pojawi się nowy operator powierzchni handlowych” – podaje informacja prasowa Lotniska Chopina w Warszawie.

PZH „Baltona” przejmie w dzierżawę 14 punków handlowych, położonych w różnych częściach terminala na Okęciu. – Liczymy, że dzięki temu oferta towarów dostępnych na naszym lotnisku stanie się bardziej różnorodna, a wejście do gry nowego partnera zwiększy konkurencyjność oferowanych towarów, co z korzyścią odbije się na portfelach naszych pasażerów – mówi rzecznik prasowy Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski.

Adaptacja lokali przez nowego najemcę spowoduje jednak konieczność czasowego zamknięcia niektórych stoisk. Najwięcej zmian obejmie rejon strefy CDE. Ograniczeniu ulegnie oferta w punktach za kontrolą bezpieczeństwa. – Zmian należy spodziewać się zarówno w strefie non-Schengen (po przejściu kontroli paszportowej),  jak i w pirsie południowym. Adaptacja obejmie także 5 punktów handlowych z kosmetykami i prasą w strefie ogólnodostępnej – dodaje Wojciechowski.

Rzecznik prasowy podkreśla, że lotnisko zrobi wszystko, aby cały proces przebiegł sprawnie i zakończył się możliwie jak najszybciej. W dalszym ciągu dostępna będzie oferta handlowa sklepów znajdujących się w strefie A,B. Niezmieniona pozostaje też oferta punktów gastronomicznych na terenie całego terminala. Prasę będzie można kupić w strefie ogólnodostępnej A,B a także w jednym punkcie za kontrolą bezpieczeństwa w strefie Schengen.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Chatbot na wrocławskim lotnisku już działa

Od dzisiaj pasażerom Portu Lotniczego Wrocław pomaga chatbot – wirtualny asystent. Szuka połączeń lotniczych ...

Greckie lotniska w niemieckich rękach

Niemiecka firma Fraport wydzierżawiła na 40 lat 14 greckich lotnisk. Zapłaci za to 1,2 ...

Ganges i Jamuna traktowane jak osoby

Rzeki Ganges i Jamuna, święte dla mieszkańców Indii, zostały objęte szczególną ochroną przez sąd ...

EasyJet krytykowany za najkrótszy lot w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie linie lotnicze easyJet znalazły się w ogniu krytyki aktywistów i naukowców po tym, ...

Artur Krysztofiak nowym dyrektorem biura WOT

Na stanowisku dyrektora biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej Artur Krysztofiak zastąpił Ewę Przydrożny, która po ...

W biurach podróży drzwi się nie zamykają

Imponująco wygląda ruch w biurach podróży pod koniec sezonu letniego. W ostatnim tygodniu sprzedaż ...