Rekordowy ruch na lotnisku we Wrocławiu

materiały prasowe

W czerwcu na wrocławskim lotnisku zarówno tanie linie lotnicze, jak i przewoźnicy sieciowi odnotowali na trasach międzynarodowych wzrost ruchu o prawie 30 procent

Czerwiec był rekordowy w historii wrocławskiego portu. Skorzystało z niego ponad 352 tys. pasażerów, czyli 26,2 procent więcej niż rok wcześniej.

– Uwagę zwracają bardzo dobre wyniki przewoźników sieciowych, w tym zwłaszcza nowego połączenia do Paryża – mówi cytowany w komunikacie lotniska jego prezes Dariusz Kuś. – Tradycyjnie najwięcej pasażerów leci na południe, tym że mają coraz bogatszy wybór połączeń. Sukcesywnie rośnie też zainteresowanie ofertą biur podróży. W lipcu możemy spodziewać się kolejnego rekord.

Z niskokosztowych połączeń międzynarodowych skorzystało w czerwcu o 28,3 procent więcej ludzi niż rok temu. Na większości tras obsługiwanych przez tanie linie samoloty były wypełnione w ponad 90 procent, dotyczy to zwłaszcza połączeń na Wyspy Brytyjskie i kierunków południowych, szczególnie Alicante (93,5 procent zajętych miejsc), Majorka, Barcelona Girona, Kreta i Malta, jak również połączenia na Teneryfę, do Portugalii i do Włoch (93,6 procent zajętych miejsc na trasie do Mediolanu Bergamo). Pasażerowie chętnie wybierają też nowości, w tym Porto, Faro, Bari, gruzińskie Kutaisi czy Podgoricę w Czarnogórze. Wśród innych kierunków popularne są m.in. Eindhoven, Dortmund, Sztokholm Skavsta, Paryż Beauvais, Reykyavik oraz Kijów Żuljany i Lwów – opisuje biuro prasowe lotniska.

Na trasach międzynarodowych linii lotniczych sieciowych wzrost wyniósł 28 procent w porównaniu z czerwcem 2017. W tej kategorii biuro prasowe nazywa w swoim komunikacie przebojem rejsy Air France do Paryża, które ruszyły pod koniec maja. W czerwcu, w samolotach na tej trasie zajętych było prawie 90 procent miejsc. Bardzo dobre wyniki odnotowała również Lufthansa na trasie do Frankfurtu, gdzie przybyło 24,6 procent podróżnych, a do Monachium 9,7 procent.

Z przelotów czarterowych skorzystało w czerwcu o 95,6 procent więcej klientów biur podróży (razem 92 tysiące). – Mają oni do wyboru zróżnicowane propozycje – od Wysp Kanaryjskich, przez egipskie kurorty nad Morzem Czerwonym, śródziemnomorskie kierunki w Turcji, Grecji, Tunezji czy na hiszpańskich wyspach, po czarnomorskie kurorty w Bułgarii – wskazuje menedżer ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław Michał Kozak. W siatce na lato 2018 znajduje się w sumie 25 kierunków czarterowych, w tym nowości: Ateny, Izmir i Dżerba.

Od początku roku wrocławskie lotnisko obsłużyło łącznie ponad 1,5 mln pasażerów, czyli o 15,7 procent więcej niż przed rokiem. Zgodnie z prognozami, w całym 2018 roku obsłuży ponad 3,2 mln pasażerów.

Mogą Ci się również spodobać

Śnieg i mróz powodują problemy w Grecji

Atak zimy spowodował problemy komunikacyjne w całej Grecji. Na wyspach w północnej części Morza ...

Londyński hotel Ritz na sprzedaż? Może być wart miliard dolarów

Miliard dolarów – za tyle obecni właściciele są skłonni sprzedać słynny londyński hotel Ritz ...

Dwie i trzy gwiazdki w grudniu w odwrocie

Średnia cena noclegu w grudniu 2019 r. wyniosła 248,11 zł i była o 1 ...

Polskie hotele szybciej podniosą się po kryzysie?

Hotele w państwach, w których wewnętrzny popyt na usługi noclegowe przewyższa zagraniczny, mają szansę ...

Finnair nagrodzony przez Chińczyków

Finnair został uhonorowany tytułem „najlepszej europejskiej linii lotniczej”, przyznawanym przez branżowy serwis turystyczny TTG ...

CBA zatrzymało biznesmena, który kupił hotel

CBA zatrzymało pięć osób, w tym m.in. syndyka warszawskiego hotelu i prezesa firmy, który ...