Linie lotnicze już nie polecą do Tajwanu

AFP

Zdecydowana większość światowych linii lotniczych ugięła się przed żądaniem Pekinu i usunęła ze stron internetowych nazwę Tajwan, zastępując ją nazwą Chiny

Dzisiaj minął termin ultimatum chińskich władz, które nakazały zagranicznym liniom lotniczym realizującym rejsy do portów Chin kontynentalnych, usunięcia ze swych stron internetowych nazwy Tajwan, jako osobnej jednostki terytorialnej.

Sprawa niezależności Tajwanu jest bardzo drażliwą kwestią dla władz w Pekinie, które uważają wyspę za swą zbuntowaną prowincję. Z kolei władze w Taipei chcą zachować status quo i balansują między coraz bardziej natarczywymi żądaniami Pekinu i deklarowaniem pełnej niepodległości.

– Chcemy dzielić się z zagranicznymi firmami możliwością rozwoju i zapraszają je do inwestowania i prowadzenia działalności w Chińskiej Republice Ludowej. Mamy jednak nadzieję, że będą one szanowały chińskie prawa i zasady, suwerenność i integralność terytorialną Chin oraz uczucia narodu chińskiego – powiedział rzecznik chińskiego MSZ Geng Shuang.

Posunięcie chińskich władz zostało określone przez Biały Dom jako „wzięte z Orwella”. Przed upływem ultimatum zmian w nazewnictwie dokonały m.in. trzy główne amerykańskie linie lotnicze, które od dziś na swoich stronach oferują loty na lotnisko w Tajpej, nie określając państwa, w którym się ono znajduje.

Polski narodowy przewoźnik LOT w systemie rezerwacyjnym na swoich stronach internetowych określa rejsy do Tajpej jako loty na „Tajwan, Chiny”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Cypr potrzebuje lepszej promocji

O 7 procent spadła rok do roku liczba przyjazdów na Cypr w pierwszych sześciu ...

Grecja czeka na rekord turystów

W 2017 roku do Grecji może przyjechać nawet 19 procent więcej turystów niż rok ...

Na narty z Ostalską i Majdą (d. Neckermann)

Ski Travel – pod tą nazwą pracownicy upadłego biura podróży Neckermann Polska, Dorota Ostalska ...

Adam Myszor przechodzi do konkurencji

Po ośmiu latach pracy w biurze podróży Sun & Fun znany, szczególnie na południu ...

Turcja inwestuje w Wyspę Demokracji i Wolności

Turecka wyspa Yassiada (lub Yassi Ada) znajdująca się u wybrzeży Stambułu, na Morzu Marmara, ...

Weekend w hotelu za zdjęcie „Pięknej niepodległej”

1200 zdjęć zgłoszono do konkursu, którym Polska Organizacja Turystyczna uczciła 100-lecie niepodległości Polski „Piękna ...