Rząd musi zająć się kolejkami na Heathrow

Bloomberg

Ministerstwo spraw wewnętrznych powinno zająć się problemem gigantycznych kolejek, w których stoją pasażerowie przylatujący na lotnisko Heathrow w Londynie, pisze szef British Airways w liście do „The Times”.

Alex Cruz ostro wypowiedział się na temat kolejek do odprawy granicznej, w których stoją pasażerowie przylatujący do Wielkiej Brytanii na lotnisko Heathrow pod Londynem. Czas oczekiwania sięgający dwóch godzin nie jest niczym niezwykłym. Zdaniem Cruza to o wiele więcej niż w innych portach przesiadkowych na świecie. List do „The Times” jest odpowiedzią na propozycję utworzenia na lotniskach odpraw tylko dla obywateli Wielkiej Brytanii. Szef British Airways wzywa sekretarza stanu Sajida Javida do rozwiązania problemu.

Przypomina, że wcześniej celem było skrócenie czasu odprawy dla osób spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) do 45 minut. W zeszłym roku czas ten został przekroczony 8298 razy, w tym roku doszło do tego już 6 tysięcy razy.

Prezes dodaje, że z kolei osoby przylatujące z EOG stoją w kolejkach prawie godzinę. – To nie do zaakceptowania – mówi Cruz odnosząc się do wypowiedzi szefa Służby Celnej Nicka Jariwalla, który stwierdził, że szanse na zmianę tej sytuacji są niewielkie. – Potrzebujemy czegoś więcej niż przejścia tylko dla obywateli Zjednoczonego Królestwa, żeby pokazać, że Wielka Brytania jest otwarta na biznes, a to wymaga natychmiastowych działań Javida – konkluduje Cruz.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sejm uchwalił ustawę o „Portach Lotniczych”

Sejm uchwalił ustawę autorstwa posłów PiS o Przedsiębiorstwie Państwowym „Porty Lotnicze”, zgodnie z którą ...

Tajfun Jebi szaleje w Japonii. 600 lotów odwołanych

Najpotężniejszy od 25 lat tajfun dotarł do Japonii. W południowo-zachodniej części kraju odwołano część ...

Marka hotelowa Mövenpick wkracza do Polski

Pięciogwiazdkowy hotel Mövenpick powstanie w Kołobrzegu. Będzie to pierwszy obiekt tej luksusowej, szwajcarskiej marki ...

W Mouzenidisie zaczęło się już Lato 2019

Chalkidiki, Riwiera Olimpijska, Zakintos i Kreta – przyszłoroczne wakacje w tych czterech regionach Grecji ...

Książę William i księżna Kate nie przywiozą turystów

Polskę w 2016 r. odwiedziło 797 tysięcy turystów z Wielkiej Brytanii – podał GUS. ...

Bodrum: Wyniki wczesnej rezerwacji napawają optymizmem

Branża hotelarska w tureckim Bodrum optymistycznie patrzy w przyszłość. Planuje, że w 2021 roku ...