Rząd musi zająć się kolejkami na Heathrow

Bloomberg

Ministerstwo spraw wewnętrznych powinno zająć się problemem gigantycznych kolejek, w których stoją pasażerowie przylatujący na lotnisko Heathrow w Londynie, pisze szef British Airways w liście do „The Times”.

Alex Cruz ostro wypowiedział się na temat kolejek do odprawy granicznej, w których stoją pasażerowie przylatujący do Wielkiej Brytanii na lotnisko Heathrow pod Londynem. Czas oczekiwania sięgający dwóch godzin nie jest niczym niezwykłym. Zdaniem Cruza to o wiele więcej niż w innych portach przesiadkowych na świecie. List do „The Times” jest odpowiedzią na propozycję utworzenia na lotniskach odpraw tylko dla obywateli Wielkiej Brytanii. Szef British Airways wzywa sekretarza stanu Sajida Javida do rozwiązania problemu.

Przypomina, że wcześniej celem było skrócenie czasu odprawy dla osób spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) do 45 minut. W zeszłym roku czas ten został przekroczony 8298 razy, w tym roku doszło do tego już 6 tysięcy razy.

Prezes dodaje, że z kolei osoby przylatujące z EOG stoją w kolejkach prawie godzinę. – To nie do zaakceptowania – mówi Cruz odnosząc się do wypowiedzi szefa Służby Celnej Nicka Jariwalla, który stwierdził, że szanse na zmianę tej sytuacji są niewielkie. – Potrzebujemy czegoś więcej niż przejścia tylko dla obywateli Zjednoczonego Królestwa, żeby pokazać, że Wielka Brytania jest otwarta na biznes, a to wymaga natychmiastowych działań Javida – konkluduje Cruz.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Miliony dla szefów firm turystycznych

4,45 miliona dolarów zarobił w zeszłym roku prezes grupy hotelowej InterContinental w Europie Richard ...

Travelplanet: Wcześniejsze wakacje podbiły rezerwacje

O 65 procent wzrosła sprzedaż wakacji. Najwięcej, bo o 1600 procent, skoczyło zainteresowanie Macedonią. ...

Exim Tours: Mamy polskie hotele

Biuro podróży Exim Tours wprowadziło do oferty pobyty w hotelach polskich. Jak zapewnia, wynegocjowało ...

POT nagrodzi turystyczne start-upy

Polska Organizacja Turystyczna szuka młodych firm technologicznych, które zrewolucjonizują branżę turystyczną. Najlepsi mogą liczyć ...

Grecję od sukcesu dzieli 12 kroków

Grecka organizacja SETE przedstawiła 12 obszarów, które wymagają poprawy, aby tamtejsza branża turystyczna mogła ...

Funclub: Seniorów zapraszamy do Platinum

120 – 150 centymetrów zamiast standardowych 78 między fotelami, wysuwane podnóżki, które umożliwiają położenie ...