Milczarski: Strajk nie zatrzyma LOT-u

Bloomberg

Nawet jeśli strajk dojdzie do skutku, LOT będzie normalnie działać – deklaruje prezes LOT-u Rafał Milczarski. Związki zawodowe działające w PLL LOT zapowiadają na wrzesień protest

Rafał Milczarski zapewnia, że protest części pracowników nie zakłóci działania firmy. Podważa też informacje związkowców dotyczące poparcia dla strajku wśród pracowników LOT-u. Według niego nie jest ono duże.

Zdaniem prezesa związki nie mają podstawy prawnej do podjęcia tak radykalnej akcji i dlatego zapowiada, że policzy wszystkie straty firmy spowodowane protestem i obciąży nimi organizacje związkowe. Na razie wymienia kwotę 20 milionów złotych za każdy dzień strajku.

Zapewnia zarazem pasażerów, że to jedynie forma zastraszania i nie wpłynie na pracę przewoźnika. – To jest bezczelne straszenie podróżnych, za które serdeczne przepraszam. Jest ono biznesowo nieakceptowalne, a po ludzku – zwyczajnie nieuczciwe – mówi Milczarski.

Związkowcy domagają się przywrócenia regulaminu pracy z 2010 roku i poprawy warunków zatrudnienia. Żądają też odwołania prezesa LOT-u.

Zapowiadają, że strajk w firmie zostanie zorganizowany prawdopodobnie na początku trzeciej dekady września. Ma się to zbiec z protestami części pracowników sfery budżetowej, które są planowane na 20 – 22 września. Z przeprowadzonego w marcu i kwietniu referendum wśród pracowników PLL LOT wynika, że za protestem opowiada się ponad 50 procent głosujących.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Oklaski dla Air Berlina

Druga pod względem wielkości niemiecka linia lotnicza przestała latać, ale nadal rozmawia z chętnymi ...

Kraków Airport: w 2020 roku 15 nowych tras

Połączenia do Chicago, Nowego Jorku i Paryża to tylko trzy z piętnastu nowych tras, ...

PIT: Strajk na lotniskach uderzy w pasażerów

Rok 2019 zaczął się pechowo dla podróżnych. Zaplanowany na dziś ogólnokrajowy strajk włoskich pracowników ...

Mazury łączą się ze Lwowem

27 marca odbędzie się pierwszy lot na trasie Lwów – Szymany – Lwów. Rejsy ...

Linia lotnicza Nextjet ogłosiła bankructwo

Szwedzka agencja transportowa (Transportstyrelsen) odwołała licencję Nextjet w sierpniu ubiegłego roku ze względu na ...

Prezes LOT-u: Strajk będzie nielegalny

Działania związkowców są nielegalne ze względu na liczne formalne uchybienia. A pytanie referendalne wprowadzało ...