Milczarski: Strajk nie zatrzyma LOT-u

Bloomberg

Nawet jeśli strajk dojdzie do skutku, LOT będzie normalnie działać – deklaruje prezes LOT-u Rafał Milczarski. Związki zawodowe działające w PLL LOT zapowiadają na wrzesień protest

Rafał Milczarski zapewnia, że protest części pracowników nie zakłóci działania firmy. Podważa też informacje związkowców dotyczące poparcia dla strajku wśród pracowników LOT-u. Według niego nie jest ono duże.

Zdaniem prezesa związki nie mają podstawy prawnej do podjęcia tak radykalnej akcji i dlatego zapowiada, że policzy wszystkie straty firmy spowodowane protestem i obciąży nimi organizacje związkowe. Na razie wymienia kwotę 20 milionów złotych za każdy dzień strajku.

Zapewnia zarazem pasażerów, że to jedynie forma zastraszania i nie wpłynie na pracę przewoźnika. – To jest bezczelne straszenie podróżnych, za które serdeczne przepraszam. Jest ono biznesowo nieakceptowalne, a po ludzku – zwyczajnie nieuczciwe – mówi Milczarski.

Związkowcy domagają się przywrócenia regulaminu pracy z 2010 roku i poprawy warunków zatrudnienia. Żądają też odwołania prezesa LOT-u.

Zapowiadają, że strajk w firmie zostanie zorganizowany prawdopodobnie na początku trzeciej dekady września. Ma się to zbiec z protestami części pracowników sfery budżetowej, które są planowane na 20 – 22 września. Z przeprowadzonego w marcu i kwietniu referendum wśród pracowników PLL LOT wynika, że za protestem opowiada się ponad 50 procent głosujących.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Stewardesy British Airways strajkują

Część personelu pokładowego brytyjskich linii lotniczych British Airways rozpoczęła dwutygodniowy strajk. Chodzi o pieniądze ...

Rośnie rentowność agentów turystycznych

Od 7,5 do 13,1 procent wynosi średnia rentowność niemieckich agentów. Różnice wynikają z wielkości ...

Koronawirus wypłoszył gości z hoteli

Firmy i klienci indywidualni masowo odwołują rezerwacje w hotelach. Branża szacuje spadek przychodów na ...

Statua Wolności ma nowe muzeum

W Nowym Jorku, na wyspie Liberty, na której stoi słynna Statua Wolności, otwarto wczoraj ...

Betlej: TUI zastosował ucieczkę do przodu

Przewidując nową falę ekspansji tanich linii lotniczych w Polsce, biuro podróży TUI postanowiło zająć ...

Amadeus, Chrome River i Bosch: rusza współpraca

Bosch rozpoczyna cyfryzację obsługi podróży służbowych pracowników. Koncern wdroży system rezerwacji Amadeusa. Będzie on ...