Nowe sklepy Baltony na wrocławskim lotnisku

Bloomberg

Baltona oddała do użytku podróżnych Portu Lotniczego Wrocław pięć sklepów. Sprzedaje w nich produkty związane z podróżowaniem (travel retail), kosmetyki, ubrania i alkohole, a także produkty lokalne

– Nasze nowo otwarte sklepy w Porcie Lotniczym Wrocław mają nie tylko odpowiedzieć na potrzeby pasażerów, ale pójść o krok dalej – zaskoczyć ich niespotykaną nigdzie indziej ofertą handlową i aranżacją przestrzeni. Odważne decyzje takie jak rozszerzenie oferty produktów lokalnych czy przywrócenie polityki dwóch cen, która podkreśla walory zakupów wolnocłowych są tego najlepszym przykładem – komentuje w komunikacie Baltony przedstawiciel firmy Piotr Kazimierski.

W ramach pięcioletniej koncesji, Baltona stała się jedynym operatorem oferty detalicznej wrocławskiego portu lotniczego. Firma otworzyła sklepy zarówno w strefie ogólnodostępnej jak i w strefie zastrzeżonej terminalu, o łącznej powierzchni ponad 800 mkw. 

Aranżacja ponad trzystumetrowego sklepu została bezpośrednio zainspirowana Wrocławiem – kolorami i formami Starego Miasta, których motywy odnaleźć można w wizualizacji sklepu oraz w opakowaniach prezentowych.

Pomysł „Spirit of Poland” oferuje wybór pamiątek i produktów tradycyjnie kojarzonych z Polską, są to m.in. słodycze, lokalne wyroby garmażeryjne, sery, konfitury, miody, czy alkohole. Pasażerowie znajdą tu również pamiątki z Polski, w tym artykuły związane z Dolnym Śląskiem, na przykład ceramikę Bolesławca.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lepkie ręce urlopowiczów. Co najczęściej znika z hoteli?

Najczęściej giną kosmetyki, ręczniki i sztućce, ale zdarza się też, że znacznie większe i ...

Skania promuje się kulinarnie

Rolnicza Skania, najbardziej wysunięty na południe region Szwecji, zawsze uważana była za spichlerz kraju. ...

USA: Kolejnych 100 dni bez wypływania w rejsy

Ameryka przedłużyła zakaz wypływania w rejsy obowiązujący wszystkie statki wycieczkowe. Zakaz wydany przez Amerykańskie ...

PKL: Góry latem coraz atrakcyjniejsze

Więcej hoteli, lepsze restauracje, rozwinięta infrastruktura do rodzinnego wypoczynku – Polacy z coraz większym ...

Portale zdominowały rezerwacje noclegów

W zeszłym roku co czwarta rezerwacja hotelowa w Niemczech została zrobiona przez portal rezerwacyjny. ...

Marek Andryszak do turystów: Zostańcie z nami

Zostańcie z nami i bądźcie zdrowi – tymi słowami prezes TUI Deutschland Marek Andryszak ...