Rekordowe wakacje wrocławskiego lotniska

Bloomberg

W sierpniu z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 22 procent pasażerów więcej niż przed rokiem. Tanie linie odnotowały wzrost o blisko 30 procent, a przewoźnicy sieciowi o 22 proc. Rosnącą popularnością cieszą się też wyjazdy z biurami podróży

W sierpniu 2018 z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 373 tys. pasażerów, czyli o 22,1 procent więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Przez trzy wakacyjne miesiące port obsłużył łącznie ponad 1,1 mln podróżnych – podaje port.

Prawie 202 tysiące pasażerów skorzystało z oferty tanich linii na trasach międzynarodowych. To oznacza wzrost o 29,2 proc. w porównaniu z sierpniem poprzedniego roku.

Wśród kierunków południowych najpopularniejsze były połączenia do Hiszpanii, Włoch, Portugalii. Podobną popularnością cieszą się też nowości tegorocznego sezonu letniego, w tym Ateny, Neapol, Faro i Porto, gruzińskie Kutaisi czy Podgorica w Czarnogórze.

W tym roku szczególnie dynamicznie rozwija się segment połączeń czarterowych. Z oferty biur podróży skorzystało w sierpniu 2018 blisko 107 tys. podróżnych wrocławskiego lotniska, co oznacza wzrost o ponad 57 procent w porównaniu do sierpnia 2017.

Lipiec był w ogóle najlepszym miesiącem w historii portu (ponad 374 tys. pasażerów), a w sierpniu rekord został niemal wyrównany.

Od początku 2018 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył łącznie już ponad 2,25 mln pasażerów, czyli o 17,3 procent więcej niż w tym samym okresie 2017. Zgodnie z prognozami, do końca grudnia 2018 lotnisko obsłuży ponad 3,2 mln pasażerów – informuje biuro prasowe lotniska.

Rosną połączenia sieciowe

Czarterowy sezon trwa

Rekordowe wakacje

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Grecosie ruszył First Deal 2019

Biuro podróży Grecos Holiday informuje, że w sobotę rozpoczęło sprzedaż wyjazdów na przyszły rok ...

Anna Salamończyk-Mochel kandydatką na wiceprezesa POT

Prezes Fundacji GPW Anna Salamończyk-Mochel jest kandydatką na wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej – dowiadujemy ...

Delhi i Kolombo wśród nowości na Lotnisku Chopina

W czerwcu z Lotniska Chopina ruszają cztery nowe połączenia. Wzrasta liczba lotów krajowych. We ...

W Niemczech touroperatorzy wymagają niemożliwego

Duzi touroperatorzy w Niemczech chcą, żeby z każdym rokiem agenci sprzedawali coraz więcej ich ...

Do 2024 roku będzie o połowę więcej kontrolerów ruchu lotniczego

Wraz ze wzrostem ruchu lotniczego rośnie też zapotrzebowania na kontrolerów ruchu lotniczego. W ciągu ...

TOO: Premierze, sprostuj Szumowskiego!

Minister Szumowski jednym zdaniem zaprzepaścił miesięczny trud rządu i branży turystycznej utrzymania pozytywnych relacji ...