Rekordowe wakacje wrocławskiego lotniska

Bloomberg

W sierpniu z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 22 procent pasażerów więcej niż przed rokiem. Tanie linie odnotowały wzrost o blisko 30 procent, a przewoźnicy sieciowi o 22 proc. Rosnącą popularnością cieszą się też wyjazdy z biurami podróży

W sierpniu 2018 z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 373 tys. pasażerów, czyli o 22,1 procent więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Przez trzy wakacyjne miesiące port obsłużył łącznie ponad 1,1 mln podróżnych – podaje port.

Prawie 202 tysiące pasażerów skorzystało z oferty tanich linii na trasach międzynarodowych. To oznacza wzrost o 29,2 proc. w porównaniu z sierpniem poprzedniego roku.

Wśród kierunków południowych najpopularniejsze były połączenia do Hiszpanii, Włoch, Portugalii. Podobną popularnością cieszą się też nowości tegorocznego sezonu letniego, w tym Ateny, Neapol, Faro i Porto, gruzińskie Kutaisi czy Podgorica w Czarnogórze.

W tym roku szczególnie dynamicznie rozwija się segment połączeń czarterowych. Z oferty biur podróży skorzystało w sierpniu 2018 blisko 107 tys. podróżnych wrocławskiego lotniska, co oznacza wzrost o ponad 57 procent w porównaniu do sierpnia 2017.

Lipiec był w ogóle najlepszym miesiącem w historii portu (ponad 374 tys. pasażerów), a w sierpniu rekord został niemal wyrównany.

Od początku 2018 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył łącznie już ponad 2,25 mln pasażerów, czyli o 17,3 procent więcej niż w tym samym okresie 2017. Zgodnie z prognozami, do końca grudnia 2018 lotnisko obsłuży ponad 3,2 mln pasażerów – informuje biuro prasowe lotniska.

Rosną połączenia sieciowe

Czarterowy sezon trwa

Rekordowe wakacje

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotnisk już wystarczy

Podstawowym zadaniem powinno być nie budowanie kolejnych portów, ale właściwe zarządzanie już istniejącymi. Ważne ...

Flixbus w rowie, 16 rannych

W północnych Niemczech w wypadku autokaru rannych zostało 16 osób, z czego sześć – ...

Hotel musi zapewnić dobre warunki do pracy

Szybki internet bezprzewodowy, biurko, a zawsze kiedy to możliwe, także drukarka – takie są ...

Chorwacja zaprasza przez cały rok

Turystykę aktywną i młodzieżową reklamowała Chorwacja podczas zorganizowanych w Warszawie warsztatów dla branży turystycznej. ...

Louvre Hotels Group zadba o niepełnosprawnych

„Live my lifestyle – to dla was się zmieniamy” to hasło akcji grupy hotelowej ...

Pasażer United z odszkodowaniem za pobicie

69-letni lekarz David Dao, który kilka dni temu został siłą usunięty z samolotu United ...