Wrocław – we wrześniu ruch na lotnisku jak w lecie

materiały prasowe

We wrześniu tanie linie lotnicze odnotowały we Wrocławiu wzrost o prawie 30 procent, a przewoźnicy sieciowi prawie 25 procent. Odbyło się ponad 500 rejsów czarterowych

Z wrocławskiego lotniska skorzystało we wrześniu 350 tysięcy pasażerów, o 19,6 procent więcej niż we wrześniu 2017 roku. Ich liczba była zbliżona do rekordowych wyników lotniska z lipca i sierpnia kiedy przez lotnisko przewinęło się po 370 tys. pasażerów.

– Patrząc na wyniki przewoźników niskokosztowych na kierunkach południowych i w segmencie połączeń czarterowych, można dojść do wniosku, że we wrześniu wakacje trwały w najlepsze – komentuje prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś. – Ale warto podkreślić, że również w wypadku innych kierunków zainteresowanie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Dotyczy to zarówno połączeń do zachodniej i północnej Europy, jak i na Ukrainę.

Na trasach międzynarodowych tanie linie operujące z wrocławskiego lotniska odnotowały we wrześniu wzrost liczby klientów o 28,9 procent. Pod względem wypełnienia rekordy biły przeloty do Lizbony (95 procent foteli zajętych), a także na Majorkę (Palma), Teneryfę, do Alicante, Malagi, Faro, Podgoricy i do Chani na Krecie (powyżej 90 procent). Tradycyjnie powodzeniem cieszą się połączenia do Anglii, Szkocji i Irlandii, a spośród innych kierunków najwięcej pasażerów wybiera: Eindhoven, Lwów, Paryż Beauvais i Brukselę, Kijów Żuljany, Oslo Torp i Reykjavik. We wrześniu dużym zainteresowaniem nadal cieszyło się też krajowe połączenie Ryanaira do Gdańska.

Z połączeń sieciowych, na trasach międzynarodowych skorzystało o 24,1 procent więcej ludzi. Na pierwszym miejscu, już tradycyjnie, znajdował się Frankfurt. Na tej trasie Lufthansa odnotowała wzrost o 39,5 procent, licząc rok do roku. Z kolei na równie popularnej trasie do Monachium, także obsługiwanej przez Lufthansę, liczba pasażerów wzrosła o 8,6 procent, przy podobnej liczbie rejsów co przed rokiem.

Utrzymuje się wysokie zainteresowanie połączeniem Air France na główne lotnisko Paryża, uruchomionym w maju tego roku. We wrześniu w samolotach na trasie z Wrocławia do stolicy Francji zajętych było 87,7 procent miejsc.

Z oferty biur podróży we wrześniu skorzystało 87 tysięcy pasażerów, co dało wzrost o 57,1 procent w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku. W letniej siatce znalazło się w sumie 25 kierunków czarterowych, w tym cztery nowości: Ateny, Izmir i Dżerba. Już dostępna jest oferta przygotowana na sezon zimowy 2018, w tym nowości, czyli Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman i Zanzibar.

Od początku roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 2,6 mln pasażerów, czyli o 17,6 procent więcej niż przed rokiem. Zgodnie z prognozą w całym 2018 roku port obsłuży ponad 3,2 mln pasażerów, co będzie oznaczało rekord.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Stoki narciarskie tylko dla górali

Wszystko wskazuje, że stoki nie będą zamykane, ale prawdopodobnie będą mogli z nich korzystać ...

Katastrofa statku turystycznego w Kolumbii

Co najmniej 9 osób nie żyje, a los 28 pozostaje nieznany po tym, jak ...

300 posiłków dziennie od hotelarzy dla medyków

Polski Holding Hotelowy dostarcza pracownikom warszawskich stacji sanitarno-epidemiologicznych już prawie 300 posiłków dziennie. Rozkręca ...

Najpierw selfie, potem paka

Dwóch australijskich turystów, którzy wspięli się na Most Brookliński w Nowym Jorku, by zrobić ...

Na mundial bez wiz, wystarczy paszport kibica

Kibice udający się na piłkarskie mistrzostwa świata wjadą do Rosji bez wiz – poinformowało ...

Kontroler może ukarać hotel bez wchodzenia do pokojów

Kontroler nie musi wchodzić do pokojów hotelowych i oglądać telewizorów, by wymierzyć karę za ...