Wrocław – we wrześniu ruch na lotnisku jak w lecie

materiały prasowe

We wrześniu tanie linie lotnicze odnotowały we Wrocławiu wzrost o prawie 30 procent, a przewoźnicy sieciowi prawie 25 procent. Odbyło się ponad 500 rejsów czarterowych

Z wrocławskiego lotniska skorzystało we wrześniu 350 tysięcy pasażerów, o 19,6 procent więcej niż we wrześniu 2017 roku. Ich liczba była zbliżona do rekordowych wyników lotniska z lipca i sierpnia kiedy przez lotnisko przewinęło się po 370 tys. pasażerów.

– Patrząc na wyniki przewoźników niskokosztowych na kierunkach południowych i w segmencie połączeń czarterowych, można dojść do wniosku, że we wrześniu wakacje trwały w najlepsze – komentuje prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś. – Ale warto podkreślić, że również w wypadku innych kierunków zainteresowanie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Dotyczy to zarówno połączeń do zachodniej i północnej Europy, jak i na Ukrainę.

Na trasach międzynarodowych tanie linie operujące z wrocławskiego lotniska odnotowały we wrześniu wzrost liczby klientów o 28,9 procent. Pod względem wypełnienia rekordy biły przeloty do Lizbony (95 procent foteli zajętych), a także na Majorkę (Palma), Teneryfę, do Alicante, Malagi, Faro, Podgoricy i do Chani na Krecie (powyżej 90 procent). Tradycyjnie powodzeniem cieszą się połączenia do Anglii, Szkocji i Irlandii, a spośród innych kierunków najwięcej pasażerów wybiera: Eindhoven, Lwów, Paryż Beauvais i Brukselę, Kijów Żuljany, Oslo Torp i Reykjavik. We wrześniu dużym zainteresowaniem nadal cieszyło się też krajowe połączenie Ryanaira do Gdańska.

Z połączeń sieciowych, na trasach międzynarodowych skorzystało o 24,1 procent więcej ludzi. Na pierwszym miejscu, już tradycyjnie, znajdował się Frankfurt. Na tej trasie Lufthansa odnotowała wzrost o 39,5 procent, licząc rok do roku. Z kolei na równie popularnej trasie do Monachium, także obsługiwanej przez Lufthansę, liczba pasażerów wzrosła o 8,6 procent, przy podobnej liczbie rejsów co przed rokiem.

Utrzymuje się wysokie zainteresowanie połączeniem Air France na główne lotnisko Paryża, uruchomionym w maju tego roku. We wrześniu w samolotach na trasie z Wrocławia do stolicy Francji zajętych było 87,7 procent miejsc.

Z oferty biur podróży we wrześniu skorzystało 87 tysięcy pasażerów, co dało wzrost o 57,1 procent w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku. W letniej siatce znalazło się w sumie 25 kierunków czarterowych, w tym cztery nowości: Ateny, Izmir i Dżerba. Już dostępna jest oferta przygotowana na sezon zimowy 2018, w tym nowości, czyli Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman i Zanzibar.

Od początku roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 2,6 mln pasażerów, czyli o 17,6 procent więcej niż przed rokiem. Zgodnie z prognozą w całym 2018 roku port obsłuży ponad 3,2 mln pasażerów, co będzie oznaczało rekord.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bardzo dobry sierpień lotniska w Zielonej Górze

W sierpniu liczba pasażerów, którzy odlecieli z Zielonej Góry, wzrosła o 138 procent w ...

ONZ: Rok 2017 pod hasłem zrównoważonej turystyki

Organizacja Narodów Zjednoczonych liczy, że rok 2017 będzie przełomowy dla zmiany polityki, praktyk biznesowych ...

Cezarea zajaśnieje dawnym blaskiem

Zdobywana i tracona, burzona i odbudowywana – Cezarea – dawniej potężne miasto, dziś niewielka ...

Radykalna obniżka noclegów nieskategoryzowanych

Średnio nocleg w hotelu w listopadzie 2019 roku kosztował 249,76 złotych i był o ...

Gwyneth Paltrow, Kate Hudson i Zoe Saldana reklamują Dubaj

Trzy hollywoodzkie aktorki zagrały w filmie „A story takes flight”, który powstał na zlecenie ...

Boeing 737-800 NG zasilił flotę UIA

Ukraine International Airlines wzmocniła flotę 11-letnim boeingiem 737-800 NG. W sumie ukraiński przewoźnik ma ...