Wrocław – we wrześniu ruch na lotnisku jak w lecie

materiały prasowe

We wrześniu tanie linie lotnicze odnotowały we Wrocławiu wzrost o prawie 30 procent, a przewoźnicy sieciowi prawie 25 procent. Odbyło się ponad 500 rejsów czarterowych

Z wrocławskiego lotniska skorzystało we wrześniu 350 tysięcy pasażerów, o 19,6 procent więcej niż we wrześniu 2017 roku. Ich liczba była zbliżona do rekordowych wyników lotniska z lipca i sierpnia kiedy przez lotnisko przewinęło się po 370 tys. pasażerów.

– Patrząc na wyniki przewoźników niskokosztowych na kierunkach południowych i w segmencie połączeń czarterowych, można dojść do wniosku, że we wrześniu wakacje trwały w najlepsze – komentuje prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś. – Ale warto podkreślić, że również w wypadku innych kierunków zainteresowanie utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Dotyczy to zarówno połączeń do zachodniej i północnej Europy, jak i na Ukrainę.

Na trasach międzynarodowych tanie linie operujące z wrocławskiego lotniska odnotowały we wrześniu wzrost liczby klientów o 28,9 procent. Pod względem wypełnienia rekordy biły przeloty do Lizbony (95 procent foteli zajętych), a także na Majorkę (Palma), Teneryfę, do Alicante, Malagi, Faro, Podgoricy i do Chani na Krecie (powyżej 90 procent). Tradycyjnie powodzeniem cieszą się połączenia do Anglii, Szkocji i Irlandii, a spośród innych kierunków najwięcej pasażerów wybiera: Eindhoven, Lwów, Paryż Beauvais i Brukselę, Kijów Żuljany, Oslo Torp i Reykjavik. We wrześniu dużym zainteresowaniem nadal cieszyło się też krajowe połączenie Ryanaira do Gdańska.

Z połączeń sieciowych, na trasach międzynarodowych skorzystało o 24,1 procent więcej ludzi. Na pierwszym miejscu, już tradycyjnie, znajdował się Frankfurt. Na tej trasie Lufthansa odnotowała wzrost o 39,5 procent, licząc rok do roku. Z kolei na równie popularnej trasie do Monachium, także obsługiwanej przez Lufthansę, liczba pasażerów wzrosła o 8,6 procent, przy podobnej liczbie rejsów co przed rokiem.

Utrzymuje się wysokie zainteresowanie połączeniem Air France na główne lotnisko Paryża, uruchomionym w maju tego roku. We wrześniu w samolotach na trasie z Wrocławia do stolicy Francji zajętych było 87,7 procent miejsc.

Z oferty biur podróży we wrześniu skorzystało 87 tysięcy pasażerów, co dało wzrost o 57,1 procent w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku. W letniej siatce znalazło się w sumie 25 kierunków czarterowych, w tym cztery nowości: Ateny, Izmir i Dżerba. Już dostępna jest oferta przygotowana na sezon zimowy 2018, w tym nowości, czyli Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman i Zanzibar.

Od początku roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 2,6 mln pasażerów, czyli o 17,6 procent więcej niż przed rokiem. Zgodnie z prognozą w całym 2018 roku port obsłuży ponad 3,2 mln pasażerów, co będzie oznaczało rekord.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Asystent Google pomoże zaplanować podróż

Na hasło „OK Google. Porozmawiaj z eSky” Ewa, asystent głosowy Google’a, znajdzie informacje na ...

Premier: Lepsze siermiężne PKS-y niż ich brak

Rząd przeznaczy na przywracanie połączeń autobusowych 800 milionów złotych rocznie – zapowiada premier Mateusz ...

Turecki touroperator kupi niemieckiego Neckermanna

Turecki Anex Tour przejął Thomasa Cooka w Rosji i podpisał wstępną umowę na kupno ...

Amsterdam wprowadza kolejną opłatę dla turystów

Już nie tylko podatkiem noclegowym, ale i opłatą turystyczną będą musieli zasilić miejską kasę ...

Betlej: Czy otrzeźwienie przyjdzie z Węgier?

Rządzący zamiast fundować opinii publicznej debaty ideologiczne, powinni wyjaśnić, jak zamierzają kierować gospodarką, żeby ...

Wizy do Stanów Zjednoczonych znikną na święto niepodległości

Ruch bezwizowy do Stanów Zjednoczonych zostanie wprowadzony 11 listopada – zapowiedział prezydent Andrzej Duda. ...