Nowy prom Stena Line już na trasie do Karlskrony

materiały prasowe

Do trzech promów Stena Line dla pasażerów i ładunków kursujących z Gdyni do Karlskrony dołączył czwarty – Stena Nordica

W sumie przewoźnik zapewnia do czterech rejsów dziennie z Gdyni do Karlskrony. Łączna liczba kursów na trasie zwiększy się do rekordowych 46 rejsów w obie strony tygodniowo.

Stena Line ma obecnie cztery jednostki obsługujące to połączenie: Stena Spirit, Stena Vision, Stena Baltica i nową Stena Nordica. Wszystkie to promy ro-pax, zabierające zarówno pasażerów, samochody osobowe, jak i jednostki frachtowe (ciężarówki, naczepy itp.). Nowy statek pomieści nawet 450 osób. Dodatkowo, dzięki linii ładunkowej o długości prawie 2 kilometrów, Stena Nordica może zabrać znaczną liczbę samochodów ciężarowych lub około 300 osobowych.

– Ogromny popyt na nasze usługi tego lata utwierdził nas w przekonaniu, że rynek potrzebuje nowych inwestycji – mówi cytowany w komunikacie firmy dyrektor linii promowych na Bałtyku Południowym w Stena Line Marek Kiersnowski. – Stena Nordica to sprawdzony i lubiany przez klientów statek. Dodatkowo cieszy nas, że jest to prom ro-pax, a więc będziemy mogli zaoferować zarówno przewozy pasażerskie jak i frachtowe wszystkimi statkami na linii Gdynia-Karlskrona.

Stena Nordica to statek zbudowany w roku 2000 i od tamtej pory kilkakrotnie modernizowany. Jest przystosowana do wykorzystywania dwóch poziomów ramp najazdowych, co znacznie skraca czas załadunku. W ostatnich latach przestrzenie publiczne statku zostały przebudowane, a ich styl unowocześniony. „Pasażerowie mogą korzystać z wygodnych kabin, restauracji i baru, lub spędzić czas na pokładzie słonecznym” – czytamy w komunikacie.

Liczba pasażerów: 450. Czas rejsu: 10,5 godziny. Długość: 170 metrów. Szerokość: 26 metrów. Pojemność ładunkowa: 1950 m.

Operator promowy Stena Line obsługuje obecnie dwie linie promowe z Polski: z Gdyni do Karlskrony i z Gdyni do Nynäshamn pod Sztokholmem. Linia do Karlskrony w południowej Szwecji funkcjonuje już od ponad 20 lat. Natomiast do Nynäshamn wystartowała pod koniec 2017 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turysta w Polsce droższy niż w Grecji

Australia, Luksemburg i Liban to kraje, w których turyści wydają najwięcej pieniędzy. Polska znalazła ...

AccorHotels sprzedaje i noclegi, i przeloty

AccorHotels.com wprowadził do sprzedaży oferty łączące przeloty z zakwaterowaniem. Na razie pakiety dostępne są ...

UIA poleci z Kijowa do Ejlatu

Z końcem października ukraińskie linie lotnicze UIA uruchomią nową zimową trasę z Kijowa na ...

Polscy goście ważni dla Albanii

O prawie 74 procent wzrosła liczba Polaków odwiedzających Albanię w 2017 roku. Wszystkich obcokrajowców ...

Wakacje.pl kontra TUI. Stawka – 20 milionów złotych

Największy w Polsce agent turystyczny Wakacje.pl wystąpiły do największego touroperatora TUI Poland o 20 ...

Miliardy dolarów z Wielkiej Rafy Koralowej

Wielka Rafa Koralowa jest warta 42 miliardy dolarów i jest kluczowa dla australijskiej gospodarki ...