Nowy prom Stena Line już na trasie do Karlskrony

materiały prasowe

Do trzech promów Stena Line dla pasażerów i ładunków kursujących z Gdyni do Karlskrony dołączył czwarty – Stena Nordica

W sumie przewoźnik zapewnia do czterech rejsów dziennie z Gdyni do Karlskrony. Łączna liczba kursów na trasie zwiększy się do rekordowych 46 rejsów w obie strony tygodniowo.

Stena Line ma obecnie cztery jednostki obsługujące to połączenie: Stena Spirit, Stena Vision, Stena Baltica i nową Stena Nordica. Wszystkie to promy ro-pax, zabierające zarówno pasażerów, samochody osobowe, jak i jednostki frachtowe (ciężarówki, naczepy itp.). Nowy statek pomieści nawet 450 osób. Dodatkowo, dzięki linii ładunkowej o długości prawie 2 kilometrów, Stena Nordica może zabrać znaczną liczbę samochodów ciężarowych lub około 300 osobowych.

– Ogromny popyt na nasze usługi tego lata utwierdził nas w przekonaniu, że rynek potrzebuje nowych inwestycji – mówi cytowany w komunikacie firmy dyrektor linii promowych na Bałtyku Południowym w Stena Line Marek Kiersnowski. – Stena Nordica to sprawdzony i lubiany przez klientów statek. Dodatkowo cieszy nas, że jest to prom ro-pax, a więc będziemy mogli zaoferować zarówno przewozy pasażerskie jak i frachtowe wszystkimi statkami na linii Gdynia-Karlskrona.

Stena Nordica to statek zbudowany w roku 2000 i od tamtej pory kilkakrotnie modernizowany. Jest przystosowana do wykorzystywania dwóch poziomów ramp najazdowych, co znacznie skraca czas załadunku. W ostatnich latach przestrzenie publiczne statku zostały przebudowane, a ich styl unowocześniony. „Pasażerowie mogą korzystać z wygodnych kabin, restauracji i baru, lub spędzić czas na pokładzie słonecznym” – czytamy w komunikacie.

Liczba pasażerów: 450. Czas rejsu: 10,5 godziny. Długość: 170 metrów. Szerokość: 26 metrów. Pojemność ładunkowa: 1950 m.

Operator promowy Stena Line obsługuje obecnie dwie linie promowe z Polski: z Gdyni do Karlskrony i z Gdyni do Nynäshamn pod Sztokholmem. Linia do Karlskrony w południowej Szwecji funkcjonuje już od ponad 20 lat. Natomiast do Nynäshamn wystartowała pod koniec 2017 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemcy – z powodu strajku odwołanych kilkaset lotów

Trwa strajk ostrzegawczy pracowników ochrony na lotniskach w Duesseldorfie, w Kolonii/Bonn i Stuttgarcie. Strajk ...

Wizz Air uruchamia połączenie z Wrocławia do Odessy

Węgierski przewoźnik będzie latał ze stolicy Dolnego Śląska do kurortu nad Morzem Czarnym od ...

Szybsze otwarcie Muzeum Broni Pancernej

Są szanse, że na stulecie polskiej niepodległości – jesienią 2018 roku – gotowa będzie ...

Lufthansa wygrała z Ryanairem. LOT goni najlepszych

Grupa Lufthansy wygrała z Ryanairem w rankingu największych linii lotniczych w Europie. Wśród najszybciej ...

Tajlandia: Bez turystów słoniom grozi śmierć głodowa

Co najmniej jedną czwartą z udomowionych słoni żyjących w Tajlandii może zabić zapaść w ...

USA – obcokrajowcy zatrzymywani na lotniskach

Ogromne zamieszanie na amerykańskich lotniskach wprowadził piątkowy dekret Donalda Trumpa. Dokument ogranicza przyjazd uchodźców ...