EgyptAir zamawia 12 bombardierów

Wikipedia

Państwowy przewoźnik EgyptAir podpisał podczas salonu w Dubaju list intencyjny w sprawie kupna od Bombardiera 12 samolotów serii C. Ich wartość rynkowa to 1,1 miliarda dolarów

Wstępna umowa przewiduje też możliwość domówienia następnych 12 sztuk, co może zwiększyć wartość kontraktu do 2,2 mld dolarów.

Safwat Moslem, szef EgyptAir, poinformował, że maszyny CS300 będą używane na trasach krajowych i regionalnych przez EgyptAir Express. Linia jest kolejnym klientem kanadyjskiego producenta, który od dawna nie sprzedał swych nowych odrzutowców, ale na Bliskim Wschodzie ma umowy z Iraqi Airways i Gulf Air z Bahrajnu. Żaden z nich nie podał jednak jeszcze terminów odbioru swoich maszyn.

Szef działu samolotów cywilnych koncernu z Montrealu Fred Cromer nie potrafił powiedzieć, czy Egipcjanie dostaną swoje maszyny jako pierwsi. Zapowiedział jedynie, że jeśli EgyptAir potwierdzi zamówienie, to samoloty dla niego zostaną wyprodukowane w Kanadzie.

Cromer poinformował też dziennikarzy, że spodziewa się sfinalizowania do końca tego roku obu ogłoszonych ostatnio zamówień na CSeries. Na początku listopada Kanadyjczycy podali o bowiem informację zamówieniu do 31 samolotów serii C przez nieujawnionego klienta z Europy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hiszpańscy hotelarze nie będą obniżać cen

Na zimę hotelarze z Wysp Kanaryjskich obniżają ceny, żeby pozyskać klientów i złagodzić skutki ...

Prokuratura: Magdalena Żuk nie była ofiarą przemocy

Śledztwo w sprawie śmierci turystki spędzającej urlop w kwietniu w Marsa Alam nie wykazało ...

Rosną hotele przy lotniskach

Nieduża odległość do lotniska gwarantuje hotelowi sukces. Nic więc dziwnego, że dużo powstaje ich ...

Szwajcaria na celowniku terrorystów

W Szwajcarii „zagrożenie zamachem terrorystycznym utrzymuje się na podwyższonym poziomie” – podaje tamtejszy wywiad ...

LOT poleci na lotnisko London City

Od 7 stycznia 2019 r. polski przewoźnik będzie obsługiwał dwa razy dziennie bezpośrednie rejsy ...

Prezes FAA przetestuje boeinga MAX. Ale do niego nie wsiądzie

W tym tygodniu Steve Dickson, prezes amerykańskiego regulatora ruchu lotniczego, Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA), ...