UIA połączy Kraków z Kijowem

archiwum prywatne, Kinga Popiołek kip Kinga Popiołek

Ukraine International Airlines, największy ukraiński przewoźnik lotniczy, uruchomi bezpośrednie połączenie pomiędzy Krakowem a Kijowem

Pierwszy lot z Krakowa do Kijowa planowany jest na 26 grudnia. UIA skorzysta z 48-miejscowego samolotu typu Embraer 145, wypożyczonego od ukraińskiej linii WindRose. Samolot ma 3 miejsca w klasie biznesowej i 45 miejsc w klasie ekonomicznej. Połączenie będzie wykonywane codziennie w następującym rozkładzie:

Podróżujący z Małopolski, oprócz bezpośredniego połączenia do Kijowa, zyskają możliwość skorzystania z oferty przelotu z krótkim transferem do innych miast na Ukrainie: Chersonia, Charkowa, Czerniowców, Dniepru, Iwano-Frankiwska, Lwowa, Odessy i Zaporoża. Dzięki UIA turyści z Krakowa zyskają też możliwość przelotu do Kolombo na Sri Lance (we wtorki i piątki), Nowego Jorku w USA (codziennie) i Pekinu (codziennie, bez czwartków i sobót). Zainteresowanych przelotem na Kaukaz, może ucieszyć zaś możliwość przesiadki do Erywania czy Tbilisi. Od sezonu letniego w siatce przewoźnika pojawi się także Delhi (Indie), Kair (Egipt) i Toronto (Kanada).

Od marca 2018 roku UIA zacznie używać boeinga 777-200, który będzie wykorzystywany na połączeniach z Kijowa do Nowego Jorku, Tel Awiwu i Pekinu.

Cena inauguracyjna na przeloty z Krakowa do Kijowa (tam i z powrotem) to 414 złotych, jeśli bilet jest kupiony bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Flota UIA składa się z 42 samolotów, czterech długodystansowych boeingów 767-300ER, 25 samolotów średniego zasięgu, boeingów 737NG, ośmiu boeingów 737 classic (łącznie z jednym frachtowym 737-300SF) i pięciu embraerów E190. Macierzystym portem lotniczym UIA jest międzynarodowe lotnisko Kijów Borispol.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Enter Air: Przygotowania do sezonu przyniosły nam straty

W pierwszym kwartale 2018 r. czarterowa linia lotnicza Enter Air wykonała o 23,7 procent ...

Serbia – polski kierowca z zarzutami

Mężczyzna kierujący polskim autokarem, który wczoraj uległ wypadkowi w północnej Serbii, został zatrzymany na ...

Krzysztof Piątek: Było wspaniale

– Neckermann wprowadzi lada dzień nowe rozwiązania technologiczne. Do ich realizacji mój następca nadaje ...

Metropolo otworzył podwoje w Krakowie

To pierwszy w Europie hotel tej chińskiej marki. Wnętrza urządzone są w stylu chińskim, ...

Wrocław – pięć nowych kierunków czarterowych na lato

W letniej siatce wrocławskiego lotniska znalazło się pięć nowych kierunków czarterowych – Olbia, Kalabria, ...

Kreskówka wyjaśni nową ustawę

Niemiecki Związek Turystyczny stworzył kreskówkę, w której wyjaśnia turystom, jakie zmiany niesie ze sobą ...