UIA połączy Kraków z Kijowem

archiwum prywatne, Kinga Popiołek kip Kinga Popiołek

Ukraine International Airlines, największy ukraiński przewoźnik lotniczy, uruchomi bezpośrednie połączenie pomiędzy Krakowem a Kijowem

Pierwszy lot z Krakowa do Kijowa planowany jest na 26 grudnia. UIA skorzysta z 48-miejscowego samolotu typu Embraer 145, wypożyczonego od ukraińskiej linii WindRose. Samolot ma 3 miejsca w klasie biznesowej i 45 miejsc w klasie ekonomicznej. Połączenie będzie wykonywane codziennie w następującym rozkładzie:

Podróżujący z Małopolski, oprócz bezpośredniego połączenia do Kijowa, zyskają możliwość skorzystania z oferty przelotu z krótkim transferem do innych miast na Ukrainie: Chersonia, Charkowa, Czerniowców, Dniepru, Iwano-Frankiwska, Lwowa, Odessy i Zaporoża. Dzięki UIA turyści z Krakowa zyskają też możliwość przelotu do Kolombo na Sri Lance (we wtorki i piątki), Nowego Jorku w USA (codziennie) i Pekinu (codziennie, bez czwartków i sobót). Zainteresowanych przelotem na Kaukaz, może ucieszyć zaś możliwość przesiadki do Erywania czy Tbilisi. Od sezonu letniego w siatce przewoźnika pojawi się także Delhi (Indie), Kair (Egipt) i Toronto (Kanada).

Od marca 2018 roku UIA zacznie używać boeinga 777-200, który będzie wykorzystywany na połączeniach z Kijowa do Nowego Jorku, Tel Awiwu i Pekinu.

Cena inauguracyjna na przeloty z Krakowa do Kijowa (tam i z powrotem) to 414 złotych, jeśli bilet jest kupiony bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Flota UIA składa się z 42 samolotów, czterech długodystansowych boeingów 767-300ER, 25 samolotów średniego zasięgu, boeingów 737NG, ośmiu boeingów 737 classic (łącznie z jednym frachtowym 737-300SF) i pięciu embraerów E190. Macierzystym portem lotniczym UIA jest międzynarodowe lotnisko Kijów Borispol.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Orbis: Nadchodzi okres przyspieszenia

Frekwencja większa o 2,4 punktu procentowego, przychody większe o 9,5 procent, a zysk o ...

Robert Andrzejczyk wiceprezesem Europejskiej Komisji Podróży na drugą kadencję

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk przez kolejne dwa lata będzie wiceprezesem Europejskiej Komisji ...

Szefowa Rady Europejskiej: Europejczycy znajdą mądry sposób podróżowania

Przewodnicząca Rady Europejskiej Ursula von der Leyen jest przekonana, że ludzie już zaczynają się ...

Itaka startuje od lipca z czarterami. „Potrzebuję wakacji”

Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Portugalia, Tunezja, Turcja, Egipt, Włochy i Albania – to pierwsze kraje, ...

Neckermann lepiej dopasuje ofertę do klienta

Klienci niemieckiego Neckermanna będą mogli sami stworzyć ofertę dla siebie. Z usług dostępnych na ...

Burze sparaliżowały lotnisko w Hamburgu

Gwałtowne burze i ulewy, które przeszły w nocy nad Niemcami, spowodowały szereg wypadków i ...