LOT poleci z Rzeszowa do Newark i Tel Awiwu

Fotorzepa

Polskie Linie Lotnicze LOT od przyszłego roku uruchomią dwa bezpośrednie połączenia z rzeszowskiego lotniska Jasionka do Tel Awiwu w Izraelu i Newark w Stanach Zjednoczonych

Do Tel Awiwu LOT zacznie latać od 11 marca, a do USA od 29 kwietnia.

Bezpośrednie, całoroczne rejsy między Rzeszowem a Newark będą obsługiwane raz w tygodniu – boeingami 787 dreamlinerami.

– Po dziesięciu latach przerwy możemy przywrócić pasażerom z Podkarpacia bezpośrednią łączność z Nowym Jorkiem i New Jersey, jednym z najważniejszych ośrodków Polonii amerykańskiej. Przez te dziesięć lat potencjał tego połączenia bardzo się rozwinął. Dzięki przemysłowi rozwijającemu się w Dolinie Lotniczej, liczba osób i towarów pomiędzy USA a Podkarpaciem znacząco wzrosła. Łącznie pomiędzy Rzeszowem a Nowym Jorkiem podróżuje rocznie ponad 32 tys. osób. To stwarza ogromną biznesową szansę, na której nie mogliśmy nie skorzystać – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

Rejsy na trasie Rzeszów – Tel Awiw i Tel Awiw – Rzeszów będą realizowane boeingami 737-800 NG i boeingami 737 MAX 8.

– Połączenie między Rzeszowem a Tel Awiwem to brakujące ogniwo w naszej siatce połączeń z regionów do Izraela. Liczymy, że dzięki niemu wielu mieszkańców Podkarpacia wybierze izraelskie wybrzeże Morza Śródziemnego jako cel wiosennego czy letniego wypoczynku. Z drugiej strony mieszkańcy Izraela będą mogli bezpośrednio przylecieć do jednego z najważniejszych regionów w naszym kraju, jeśli chodzi o historię i kulturę narodu żydowskiego. Od momentu uruchomienia tego połączenia, LOT będzie oferował 21 rejsów tygodniowo między Polską a Izraelem – mówi Milczarski.

Szef LOT wskazuje na potencjał biznesowy w połączeniach między Polską i Izraelem. – W ciągu ostatnich 10 miesięcy LOT przewiózł na trasach między Polską a Izraelem 150 tys. pasażerów, czyli 2,5 raza więcej, niż w tym samym okresie 2016 roku. Izrael stał się w tym roku dla turystów z Polski jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych w basenie Morza Śródziemnego, a Polska najchętniej odwiedzanym krajem w Europie przez mieszkańców Izraela – podkreśla.

Oprócz Rzeszowa i Warszawy LOT od czerwca lata do Izraela także z Poznania, Wrocławia, Lublina i Gdańska. Z kolei z Warszawy przewoźnik zwiększył częstotliwość rejsów do tego miasta – z siedmiu do 13 tygodniowo. W sumie LOT wykonuje obecnie 19 połączeń tygodniowo między Polską a Izraelem.

Jak tłumaczy spółka, rozwój tych połączeń jest możliwy m.in. dzięki konsekwentnemu powiększaniu floty, w szczególności o najnowocześniejsze wąskokadłubowe samoloty świata – boeingi 737 MAX 8. LOT zamówił w sumie sześć takich maszyn, pierwszą odebrał na początku grudnia.

LOT w tym roku prognozuje uzyskać ponad 280 mln złotych z działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów. 2016 roku było to 184 mln złotych. Linia zakłada, że w 2017 roku przewiezie 6,8 mln pasażerów. W zeszłym roku z LOT-em podróżowało 5,4 mln pasażerów. Do 2020 roku spółka prognozuje przewozić ponad 10 mln pasażerów rocznie.

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego w pierwszym półroczu tego roku LOT przewiózł ponad 3,6 mln pasażerów, uzyskując 22,32 procent udziału w rynku. Z danych spółki wynika, że od stycznia do września linia przewiozła ok. 5,5 mln podróżnych.

Od początku tego roku LOT ogłosił uruchomienie 22 tras, m.in. z Warszawy do: Los Angeles, Newark i Astany oraz z Krakowa do Chicago. W zeszłym roku przewoźnik zaczął latać na 23 nowych trasach, m.in. do Tokio i Seulu. W maju przyszłego roku LOT uruchomi rejsy z Warszawy do Singapuru oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Wszystkie połączenia dalekiego zasięgu LOT wykonuje boeingami 787 dreamlinerami.

Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,856 procent akcji) i TFS Silesia (0,144 procent akcji).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Międzynarodowa zrzutka na remont paryskiej Notre Dame

Słynna paryska katedra Notre Dame, która w tym roku obchodzi 854. rocznicę swego powstania, ...

Francja – wykoleił się szybki pociąg TGV

Na wschodzie Francji wykoleił się superszybki pociąg TGV. Rannych zostało ponad 20 osób, ciężkie ...

Enter Air zarobił 45 milionów złotych w pół roku

Największa linia czarterowa w Polsce podsumowała pierwsze półrocze. Przychody Enter Aira wyniosły w tym ...

Rewolucja w Ryanairze – O’Leary zgadza się na związki zawodowe

Pod presją żądań pilotów popartych zapowiedzią strajku przed świętami, prezes Ryanaira, Michael O’Leary, zgodził ...

Światowa turystyka znów urosła

Od stycznia do czerwca liczba turystów, którzy wyruszyli w podróż zagraniczną, wzrosła o 4 ...

Touroperatorzy wyślą dzieci na bezpłatne wakacje

W ramach akcji Zostań Ambasadorem PIT i „Podaruj dzieciom wakacyjne słońce”, zorganizowanej przez Polską ...