Lufthansa poleci z Pyrzowic do Monachium

AFP

27 marca Lufthansa uruchomi połączenie między portem w podkatowickich Pyrzowicach a Monachium. Kierunek obsługiwany będzie raz dziennie, przez cały tydzień, zamiennie dwoma typami samolotów: 90-miejscowym bombardierem lub 168-miejscowym airbusem

Jak przypominają przedstawiciele Katowice Airport, połączenie do Monachium wystartuje równo 25 lat po uruchomieniu przez Lufthansę trasy do Frankfurtu nad Menem, która była pierwszym, regularnym międzynarodowym połączeniem sieciowym otwartym z pyrzowickiego lotniska.

– Monachium znajdowało się na krótkiej liście tras, na których uruchomieniu z Katowice Airport szczególnie nam zależało. Konsekwentnie zabiegaliśmy o to, żeby ten kierunek pojawił się w siatce połączeń pyrzowickiego lotniska. Cieszymy się, że nasze działania zakończyły się sukcesem – mówi Artur Tomasik, prezes zarządzającego podkatowickim portem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

– Codzienne połączenie z jednym z dwóch europejskich portów przesiadkowych największej europejskiej linii sieciowej ułatwi mieszkańcom województwa śląskiego, w tym przedstawicielom środowisk gospodarczych, podróżowanie do najdalszych zakątków świata z wylotem prosto z Pyrzowic – zaznacza Tomasik.

Frank Wagner z Lufthansa Group w Polsce mówi, że zwiększenie obecności tej linii w Katowicach to uznanie dla potencjału rozwojowego śląskiego regionu i tysięcy klientów korporacyjnych, którzy rozwijają swoje przedsiębiorstwa za granicą.

Lotnisko w Monachium jest usytuowane ok. 35 km na północny wschód od stolicy Bawarii. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2 pod jednym dachem obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich. To pierwszy terminal na świecie, który został specjalnie przystosowany do potrzeb ruchu przesiadkowego, co sprawia, że przesiadanie się na inny samolot w Monachium jest bardzo komfortowe.

Katowice Airport należy do grona największych polski portów regionalnych. W 2017 roku z siatki połączeń regularnych i czarterowych pyrzowickiego lotniska skorzysta rekordowe ok. 3,88 mln pasażerów. W szczycie sezonu 2018 roku z Pyrzowic oferowanych będzie ponad 120 kierunków i prognozowane jest obsłużenie kilkuset tysięcy pasażerów więcej niż w 2017 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Peter Pullem nowym dyrektorem w Lufthansie

Peter Pullem został mianowany nowym starszym dyrektorem ds. sprzedaży w Europie Centralnej, Wschodniej i ...

TT Warsaw to już marka

Pierwszy dzień jubileuszowej, 25. edycji targów turystycznych pokazał, że jest to najważniejsze i najatrakcyjniejsze ...

W tym roku po Szwajcarii na velo

Turystyka rowerowa to tegoroczny temat przewodni promocji turystycznej Szwajcarii. W zeszłym roku Polacy wykupili ...

Zaskakujący pomysł na fotele w samolocie. „To krępujące”

Firma Heinkel zaprezentowała nowy układ foteli w samolocie, w którym cztery osoby siedzą do ...

Niemcy coraz bliżej zagranicznych podróży

Nie łudźmy się, że biznes turystyczny szybko wróci do normalności, staramy się jednak, aby ...

Odzyskaj pieniądze za opóźniony lub odwołany lot! Wypróbuj interentową platformę SkySupport.pl

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot to niechętnie wypłacane świadczenie. Jak odzyskać pieniądze i ...