Lufthansa poleci z Pyrzowic do Monachium

AFP

27 marca Lufthansa uruchomi połączenie między portem w podkatowickich Pyrzowicach a Monachium. Kierunek obsługiwany będzie raz dziennie, przez cały tydzień, zamiennie dwoma typami samolotów: 90-miejscowym bombardierem lub 168-miejscowym airbusem

Jak przypominają przedstawiciele Katowice Airport, połączenie do Monachium wystartuje równo 25 lat po uruchomieniu przez Lufthansę trasy do Frankfurtu nad Menem, która była pierwszym, regularnym międzynarodowym połączeniem sieciowym otwartym z pyrzowickiego lotniska.

– Monachium znajdowało się na krótkiej liście tras, na których uruchomieniu z Katowice Airport szczególnie nam zależało. Konsekwentnie zabiegaliśmy o to, żeby ten kierunek pojawił się w siatce połączeń pyrzowickiego lotniska. Cieszymy się, że nasze działania zakończyły się sukcesem – mówi Artur Tomasik, prezes zarządzającego podkatowickim portem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

– Codzienne połączenie z jednym z dwóch europejskich portów przesiadkowych największej europejskiej linii sieciowej ułatwi mieszkańcom województwa śląskiego, w tym przedstawicielom środowisk gospodarczych, podróżowanie do najdalszych zakątków świata z wylotem prosto z Pyrzowic – zaznacza Tomasik.

Frank Wagner z Lufthansa Group w Polsce mówi, że zwiększenie obecności tej linii w Katowicach to uznanie dla potencjału rozwojowego śląskiego regionu i tysięcy klientów korporacyjnych, którzy rozwijają swoje przedsiębiorstwa za granicą.

Lotnisko w Monachium jest usytuowane ok. 35 km na północny wschód od stolicy Bawarii. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2 pod jednym dachem obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich. To pierwszy terminal na świecie, który został specjalnie przystosowany do potrzeb ruchu przesiadkowego, co sprawia, że przesiadanie się na inny samolot w Monachium jest bardzo komfortowe.

Katowice Airport należy do grona największych polski portów regionalnych. W 2017 roku z siatki połączeń regularnych i czarterowych pyrzowickiego lotniska skorzysta rekordowe ok. 3,88 mln pasażerów. W szczycie sezonu 2018 roku z Pyrzowic oferowanych będzie ponad 120 kierunków i prognozowane jest obsłużenie kilkuset tysięcy pasażerów więcej niż w 2017 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

MSZ podtrzymuje „nie podróżuj” dla Tunezji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomniało swój komunikat odnośnie bezpieczeństwa w Tunezji. Choć przyznaje, że od ...

Traveldata: Nie ma końca podwyżkom w biurach podróży

Kolejny tydzień wyjazdy na październik z biurami podróży drożały. Tym razem cena skoczyła o ...

PZOT: Wszystkie prowizje podamy agentowi jako netto

Od 1 kwietnia touroperatorzy zrzeszeni w Polskim Związku Organizatorów Turystyki wprowadzą do umów z ...

Ograniczeń w podróżowaniu nie da się uniknąć

„Overtourism”, zbytnie zatłoczenie turystami najpopularniejszych miejsc, sprawia że zaczną się pojawiać ograniczenia – twierdzi ...

Rusza „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Od dziś do niedzieli turyści mogą skorzystać z ofert hoteli, restauracji, muzeów czy teatrów, ...

Rainbow zamówił samoloty w Smartwingsie

Biuro podróży Rainbow podpisało umowę z czeskim przewoźnikiem czarterowym Smartwings (dawniej Travel Service) na ...