Lufthansa wyda miliony na cyfryzację

AFP

Grupa Lufthansy zapowiada, że do 2020 roku zainwestuje 500 milionów euro w rozwój i ulepszenie spersonalizowanej oferty

– Dla Lufthansy cyfryzacja to coś więcej niż rozwój nowych aplikacji. Oferujemy naszym klientom najwyższej jakości innowacyjną technologię odpowiadającą na ich potrzeby i zapewniamy im najlepsze możliwe wsparcie w zakresie podróży – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Harry Hohmeister, członek zarządu Grupy Lufthansy odpowiedzialny za przewoźników sieciowych. – Nie chodzi tylko o główne innowacje, lecz także o małe rzeczy, które sprawiają, że podróż jest bardziej komfortowa i spersonalizowana – dodaje.

Podczas targów ITB w Berlinie zarząd grupy ogłosił również, że nowy Boeing 777X, którego pierwszy rejs zaplanowano na 2020 roku, będzie miał nową klasę biznesową. Pasażerowie będą mogli sterować ustawieniem fotela i systemem rozrywki pokładowej za pomocą własnych urządzeń mobilnych.

Grupa przypomniała również, że – w ramach restrukturyzacji – w zeszłym roku połączyła działy sprzedaży Lufthansy, Austriana i Swissa. – Ujednolicone procesy wewnątrz trzech linii sieciowych i wspólne struktury minimalizują złożoność operacji i zarządzania, a naszych klientów i partnerów stawiają w środku naszego zainteresowania – podkreśla Heike Birlenbach, wiceprezes ds. sprzedaży Grupy Lufthansy  i dyrektor handlowy lotniska we Frankfurcie. Dodaje, że najbliższą nowością, którą zaoferuje koncern będzie platforma rezerwacyjna BookaGroup, wspólna dla wszystkich trzech przewoźników.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hotelarze powołali fundację wspierającą lekarzy

Polski Holding Hotelowy założył fundację Hotele dla Medyków. Jej głównym zadaniem będzie finansowanie noclegów ...

Branża turystyczna: Oczekujemy programu Przedsiębiorca+

Antykryzysowe rozwiązania proponowane przez rząd nie są wystarczające dla branży turystycznej. Rząd powinien interweniować ...

Mikołaj Wild pełnomocnikiem do spraw budowy Centralnego Portu Lotniczego

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pełnomocnikiem rządu do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego zostanie ...

Traveldata: W biurach podróży spadają ceny, ale i koszty

Kolejny tydzień średnie ceny wyjazdów na wakacje z biurami podróży spadały. Malały więc potencjalne ...

Neckermann: Więcej Azji i Ameryki na zimę

Sprzedajemy już wyjazdy do dalekich krajów krajów na zimę 2019/2020 – informuje biuro podróży ...

Itaka: Na zimę mamy więcej egzotyki, Egiptu, Tunezji

Kostaryka i afrykański Madagaskar, aż cztery kierunki w Egipcie, tunezyjska Dżerba i więcej bezpośrednich ...