Kraków będzie miał połączenie lotnicze ze Lwowem

Bloomberg

Kraków, po czterech latach przerwy, będzie miał ponownie bezpośrednie połączenie lotnicze ze Lwowem. Uruchomi je od końca października Ryanair

Loty z Krakowa do Lwowa będą wykonywane trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty – od 31 października 2017 roku. Jak przypominają przedstawiciele krakowskiego portu, będzie to 101. połączenie, w tym 17. nowe w sezonie zimowym 2017/2018 i 28. nowość w tegorocznej siatce połączeń Kraków Airport. Większość z nich zapowiedział Ryanair.

– Połączenie do Lwowa to możliwość szybkiej i wygodnej podróży dla Polaków mieszkających w regionie Lwowa i licznej diaspory ukraińskiej z południa Polski – wyjaśnia Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Dzięki ponad stu połączeniom z Krakowa, oferowanym przez 19 przewoźników lotniczych, pasażerowie z Ukrainy zyskają możliwość przesiadania się i zaplanowania dalszych podróży.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W tegorocznym sezonie zimowym lotnisko oferuje 65 połączeń regularnych do 57 portów w 17 krajach i współpracuje z 19 przewoźnikami niskokosztowymi i tradycyjnymi, zrzeszonymi w trzech największych sojuszach lotniczych na świecie. Prognoza na ten rok zakłada odprawienie około 5,2 miliona pasażerów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Joon poleci do Rzymu i Kapsztadu

Joon, nowa linia lotnicza stworzona przez Air France, zapowiedziała rozbudowę siatki połączeń o 7 ...

Białystok pyta, kto zrobi lotnisko

Władze Białegostoku ogłosiły przetarg na budowę utwardzonego pasa startowego na lotnisku Krywlany. Wykonawca ma ...

Noclegi hotelowe w górę, ale nie wszystkie

Wynajęcie na jedną noc pokoju w Polsce w styczniu kosztowało średnio 247,31 złotego i ...

EuroGastro w tym roku słodsze

Konkurs dla cukierników Debic Pastry Cup na najlepszy tort deserowy to jedna z nowości ...

Pekin do Seulu: Albo tarcza, albo nasi turyści

Sprzeciwiając się planom rozmieszczenia przez USA zaawansowanego systemu obrony przeciwrakietowej w Korei Południowej Chińczycy ...

Jak przez ostatni rok zmieniały się obostrzenia w prowadzeniu hoteli i pensjonatów?

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla branży hotelarskiej i noclegowej. Przez ostatnich 12 miesięcy ...