Premier z nadzieją o Centralnym Porcie Lotniczym

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek

Centralny Port Lotniczy to ważny projekt cywilizacyjny, pokazujący, że Polska to dynamicznie rozwijające się państwo – mówi premier Beata Szydło, pytana o plany budowy megalotniska

To jest ważny projekt cywilizacyjny. Nie tylko ważna inwestycja ze względu na to, że może mieć bardzo pozytywny wpływ na polską gospodarkę, nie tylko na to, że będziemy tutaj tym punktem centralnym w naszej części Europy, które może nas łączyć z różnymi częściami świata, ale to jest też taki projekt pokazujący, że Polska jest państwem dynamicznie się rozwijającym i nie ustępującym najszybciej rozwijającym się państwom” – podkreśliła premier w dzisiejszym porannym wywiadzie dla Polsat News.

Beata Szydło odniosła się również do doniesień o planach budowy Centralnego Dworca Kolejowego, o którym mówił wczoraj wicepremier Jarosław Gowin. – To jest z serii właśnie takich newsów, które nie są uzgodnione. Bardziej może rzucane jako swoje pomysły. Nie jest to projekt rządu na pewno – zaznaczyła.

Budowa Centralnego Portu Lotniczego w zeszłym tygodniu została pozytywnie zaopiniowana przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów.

Wicepremier Mateusz Morawiecki wskazywał, że „analizy sprowadzają się do tego, że tu, w tym miejscu, między Warszawą a Łodzią powinno być duże lotnisko międzynarodowe, które ma szanse nie tylko obsługiwać loty, nazwijmy to lokalne czy regionalne, ale również być wielkim hubem międzynarodowym”.

Według Morawieckiego CPL może stać się „współczesnym dużym projektem infrastrukturalnym, logistycznym, rozwojowym”. Wskazał też, że finansowanie projektu ma opierać się na inżynierii finansowej, bez środków budżetowych lub z bardzo niewielkim udziałem środków budżetowych, żeby zapewnić inwestycji profil komercyjny.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Airbnb: Wstukaj kod, uniknij zhakowania konta

Dodatkowa weryfikacja użytkowników bez względu na to, z jakiego urządzenia się logują do konta ...

Wynajmujesz mieszkanie turystom? Jesteś przedsiębiorcą

Nie tylko fiskus, ale i samorządy chcą, by udostępniający mieszkania na krótki czas płacili ...

14 nowych kierunków Ryanaira z Krakowa

Do Aten, Barcelony, Berlina, Lizbony, Marrakeszu, czy Tel Awiwu będzie można polecieć z Krakowa ...

Australia: Będzie gorąco

W najbliższy weekend mieszkańcy Australii Południowej i Nowej Południowej Walii mogą się spodziewać wyjątkowo ...

MSC zamówił dwa statki wycieczkowe za 2 miliardy euro

Włosko-szwajcarski armator MSC zamówił w stoczni Chantiers de l’Atlantique w Saint-Nazaire we Francji dwa ...