Emirates: Będą nowe połączenia w Europie

materiały prasowe

Linie lotnicze Emirates zapowiadają rozbudowę europejskiej siatki połączeń

– Na co dzień operujemy boeingiem 777-300ER, który jest w stanie zabrać na pokład 428 pasażerów. Będziemy utrzymywali operacje tym samolotem. Naszym celem jest kontynuacja dynamicznego rozwoju, który rozpoczęliśmy ponad 4 lata temu. Chcemy powiększać naszą ofertę i utrzymywać wysoką jakość obsługi na pokładzie, ale też jakość tego, co oferujemy przed rozpoczęciem podróży. Liczymy też na większą liczbę pasażerów podróżujących z Warszawy do Dubaju – naszego kluczowego portu – zapowiada Maciej Pyrka, menedżer Emirates Airlines w Polsce.

– Przez ostatnie 4 lata udało nam się przewieźć ponad 700 tys. osób. Ich liczba cały czas rośnie i mamy nadzieję stale ją powiększać – zaznacza Pyrka. Jak podkreśla, 2016 rok upłynął liniom Emirates pod znakiem rozszerzenia siatki połączeń. Uruchomiono 7 nowych połączeń pasażerskich i jedno cargo. Łącznie samoloty latają w 154 kierunkach.

– Są dwa nowe kierunki na Filipinach: Cebu i Clark. Rozpoczęliśmy połączenia do drugiego miasta w Wietnamie, do Hanoi, oraz do Rangun w Myanmarze, dawnej Birmie. Zaczęliśmy latać do dwóch miejsc w środkowych Chinach: Chengdu i Yinchuan, oraz do Fort Lauderdale na Florydzie – wymienia Pyrka.

Zapowiada, że to nie koniec nowych połączeń. Linie zamierzają rozwijać połączenia do miast europejskich. W połowie marca uruchomiono loty między Dubajem a Atenami, a w czerwcu zostanie wprowadzone codzienne połączenia z Dubaju do Zagrzebia w Chorwacji.

– Nie jest to jednak nasze ostatnie słowo. Nasi pasażerowie znajdą coś dla siebie ciekawego i myślę, że cały czas będziemy mogli ich pozytywnie zaskakiwać, jeżeli chodzi o listę naszych połączeń – mówi Pyrka.

Emirates rozbudowuje też swoją flotę – w ubiegłym roku o 36 maszyn, w tym 20 airbusów A380 i 16 boeingów 777-300ER. Łącznie na koniec roku linie dysponowały 255 samolotami.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Francja sparaliżowana strajkiem związkowców

We Francji strajkują dziś pracownicy różnych związków zawodowych, m.in. pilotów i kolejarzy To dopiero ...

Logo Air Berlina zniknie z samolotów

Akcje linii lotniczej Air Berlin wystawiono na sprzedaż. Ale prezes spółki zapewnia, że większość ...

Traveldata: Skończyły się obniżki cen wakacji

Wakacje z biurem podróży w ciągu tygodnia podrożały średnio o 21 złotych. Najmocniej skoczyły ...

Cook częściej poleci do Bułgarii i Chorwacji

Thomas Cook zwiększy w przyszłe wakacje liczbę lotów z Wielkiej Brytanii do Burgas, Warny, ...

POT już szykuje nowe certyfikaty

Polska Organizacja Turystyczna w tym roku przyzna więcej nagród mających promować miejsca wyjątkowe i ...

Podsumowanie polskiego lata – kapryśna pogoda nie zepsuła wakacji

Kapryśna pogoda spowodowała, że turyści później rezerwowali wakacyjne pobyty nad morzem i w górach, ...