Lotnisko Chopina ma 12 nowych kierunków na lato

materiały prasowe

W niedzielę na warszawskim lotnisku wchodzi w życie nowy rozkład lotów. Jest w nim 12 całkiem nowych tras, a na sześciu już czynnych linie lotnicze wprowadzają dodatkowe loty

Nowości LOT-u to rejsy do Los Angeles, Newark, Astany, Podgoricy, Puli, Stuttgartu i na lotnisko Kijów Żuliany (do tego portu linia rozpoczęła loty już w lutym). Wizz Air natomiast dodaje do swojej siatki loty do Billund, Santander, Bratysławy, Lionu i do portu Lamezia Terme.

Letni sezon przyniesie też więcej rejsów na już istniejących trasach. Cztery połączenia uruchomi Wizz Air, a po jednym – Ryanair i LOT. Irlandzki przewoźnik rozpocznie rejsy na trasie do Szczecina; Wizz Air zainauguruje loty do Bukaresztu, Nicei, Wilna i na lotnisko Kijów Żuliany; LOT natomiast zastąpił linię Sprint Air na trasie z Warszawy do Zielonej Góry.

– W nowym sezonie zaproponujemy w sumie 117 regularnych tras, ale ta liczba nie musi być ostateczna. Przewoźnicy przygotowują już kolejne połączenia – mówi cytowany w komunikacie lotniska Cezary Pytlos, p.o. rzecznik prasowy portu.

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2016 r. odprawił 12,8 mln pasażerów. Obsługuje 43 procent ruchu lotniczego w kraju. W tym roku zgodnie z prognozami liczba odprawionych pasażerów wzrośnie do 14 mln ludzi.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air inwestuje w airbusy neo

Wizz Air odebrał wczoraj airbusa A321neo z 239 miejscami na pokładzie. To pierwsza z ...

Czeska telewizja pokaże Polskę w odcinkach

Polska będzie tematem 12 odcinków programu podróżniczego „Bedeker”, emitowanego w czeskiej telewizji publicznej. W ...

PZOT: Sezon zakończony 20-procentowym wzrostem

Polski Związek Organizatorów Turystyki podsumował krótko zakończony rok turystyczny. Według jego danych od listopada ...

GUS: Warszawa najlepsza, ale Kraków tuż za nią

Warszawa, Kraków i, daleko za nimi w tyle, Wrocław to – zdaniem Głównego Urzędu ...

Chińczycy i Rosjanie szturmują Tunezję

O 31,8 procent wzrosły przychody z turystyki w Tunezji w pierwszych pięciu miesiącach roku ...

Polacy gotowi wydać dużo na wakacje

40,1 procent miesięcznej pensji wydadzą na urlop Polacy. To – jak pokazuje badanie zachowań ...