Air China: Tygodniowo mamy 1,66 miliona foteli

Bloomberg

395 tras pasażerskich do 180 miast w 39 krajach i regioanach – tak Air China podsumowuje swoją letnią siatkę lotów

26 marca 2017 r. w życie wszedł harmonogram lotów Air China na lato i jesień. W nowym rozkładzie znalazły się 102 trasy międzynarodowe, 14 tras regionalnych i 279 krajowych. Łącznie obejmują one 180 miast w 39 krajach i regionach, włączywszy 64 miasta zagraniczne, 3 miasta regionalne i 113 miast w samych Chinach. Linie lotnicze Air China tygodniowo oferują 8,5 tysiąca lotów z 1,66 milionami foteli. Wykorzystując rozwiniętą sieć tras i węzeł w Pekinie, zwłaszcza po wstąpieniu do Star Alliance, linie Air China mogą przewozić pasażerów aż do 1330 lotnisk w 193 krajach.

Od września 2016 roku Air China zapewnia bezpośrednie połączenia w Warszawy do Pekinu, trzy razy w tygodniu.

Wśród nowych tras na nowy sezon znalazły się połączenia z Szanghaju do Barcelony, z Pekinu do stolicy Kazachstanu Astany i do Zurychu. W 2017 roku linie Air China będą nadal poszerzać sieć połączeń, zapewniając loty na sześć kontynentów.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie linie Air China znacznie zwiększą liczbę lotów na trasach do obu Ameryk, na przykład Pekin – Houston, Pekin – Nowy Jork, Pekin – Los Angeles, Pekin – Waszyngton, Pekin – Vancouver i Pekin – Montreal, a także na trasach do Europy, na przykład Pekin – Mińsk – Budapeszt, Pekin – Warszawa, Pekin – Wiedeń – Barcelona, Pekin – Monachium – Ateny, Pekin – Moskwa, Pekin – Paryż, Pekin – Sztokholm, Pekin – Mediolan, Pekin – Madryt – Sao Paulo, Szanghaj Pudong – Paryż, Szanghaj Pudong – Frankfurt, Szanghaj Pudong – Mediolan, Lanzhou-Chengdu – Frankfurt i Chengdu – Paryż.

Poza trasami do Ameryki i Europy, częstotliwość lotów zostanie także zwiększona na trasach azjatyckich, włączywszy Pekin – Dalian – Hiroszima, Chengdu – Lhasa – Katmandu i Chengdu – Hongkong.

Zwiększy się też częstotliwość lotów do zachodnich regionów Chin, zwłaszcza na trasach Pekin – Korla, Pekin – Urumqi, Pekin – Urumqi – Akesu, Pekin – Zunyi, Pekin – Liupanshui i Pekin – Xichang.

W nowym rozkładzie częstsze będą także loty na trasach do wschodnich i południowych regionów Chin, włączywszy Pekin – Xiamen, Pekin – Hangzhou, Pekin – Shiyan i Pekin – Zhangjiajie oraz do północnych regionów Chin na trasach Pekin – Linfen, Pekin – Tonghua, Pekin – Wulanchabu, Pekin – Jiamusi i Pekin – Qingdao.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Po co zwiedzać na dwóch nogach, skoro tyle jest do zobaczenia na czterech?

Jeśli chcesz uniknąć tłumów, poznać z pierwszej ręki piękno chorwackiej natury i doświadczyć pełni ...

Rainbow w marcu podciągnął wyniki sprzedaży

Przychody ze sprzedaży imprez turystycznych w Rainbow w marcu wyniosły 54,7 mln złotych, czyli ...

Już ponad 50 ofiar upałów w Kanadzie

W czasie trwających od tygodnia upałów w kanadyjskiej prowincji Quebec zmarły już 54 osoby. ...

Halny wieje, Szczyrk stoi

Wiatr halny i towarzyszące mu ocieplenie pokrzyżowały plany otwarcia po modernizacji największego w Polsce ...

Sabre i Accor stworzą platformę dla hotelarzy

Twórca technologii dla branży turystycznej, firma Sabre i grupa hotelowa Accor zapowiedziały stworzenie kompleksowej ...

Itaka: Nie latamy do końca czerwca

Biuro podróży Itaka ogłosiło dzisiaj, że przedłuża zawieszenie wyjazdów do 30 czerwca. „W związku ...