W legginsach nie wejdziesz do samolotu United Airlines

Bloomberg

Linie lotnicze United Airlines bronią decyzji swojego pracownika, który nie wpuścił dwóch dziewcząt na pokład samolotu w Denver, bo miały legginsy

Decyzja pracownika United Airlines, o której poinformowała na Twitterze działaczka społeczna Shannon Watts, sprowadziła na firmę falę krytyki. Wielu klientów grozi, że więcej nie skorzysta z usług tego przewoźnika – opisuje „The Guardian”.

„On (pracownik linii – red.) kazał im się przebrać, założyć coś na legginsy. W innym wypadku miały być nie wpuszczone na pokład samolotu” – napisała Watts. „Od kiedy United ustalają w co mają ubierać się kobiety?” – dodała.

Watts twierdzi, że pracownik powoływał się na regulamin. W efekcie – jak pisze kobieta – 10-letnia dziewczynka w szarych legginsach, która wyglądała normalnie i przyzwoicie musiała się przebrać przed wejściem na pokład.

Linie lotnicze United Airlines przekonują z kolei, że zgodnie z ich regulaminem mają prawo odmówić przewozu pasażerów, na przykład jeśli nie mają oni butów lub są „nieodpowiednio ubrani”. Decyzja w tej sprawie należy do pracowników kontrolujących bilety przed wejściem na pokład samolotu. Ponadto, tłumaczy linia, pasażerki, których strój zakwestionowano były tzw. pass riders, czyli osobami zatrudnionymi w United Airlines lub z nimi spokrewnionymi, które mogą korzystać z samolotów za darmo w ramach „świadczeń od pracodawcy”. Linie lotnicze podkreślają, że takich pasażerów obowiązują pewne normy, jeśli chodzi o strój, bo w czasie lotu „reprezentują linie lotnicze United”.

Watts przekonuje jednak, że zachowanie pracownika firmy było „seksistowskie i czyniło z dziewcząt obiekt seksualny”. Zaznacza, że ojciec dziewcząt mógł wejść na pokład, mimo że miał krótkie spodenki.

Mogą Ci się również spodobać

Stewardesy British Airways strajkują

Część personelu pokładowego brytyjskich linii lotniczych British Airways rozpoczęła dwutygodniowy strajk. Chodzi o pieniądze ...

Przedsiębiorcy turystyczni: Tarcza 6.0 to nie tarcza, tylko tarczunia

Zdaniem Północnej Izby Gospodarczej rządowa pomoc dla firm, które dotknął koronakryzys, jest iluzoryczna. Tarcza ...

Zimą Ryanair poleci z Krakowa do Frankfurtu

Ryanair ogłosił nową trasę na przyszłą zimę – z Krakowa do Frankfurtu nad Menem. ...

PPL kupił większość udziałów Baltony

Spółka skarbu państwa przejmie 80,68 procent udziałów w Baltonie i ogłosi wezwanie do sprzedaży ...

Turyści zadowoleni z wizyty w Izraelu

Z ponad 4 milionów turystów, którzy odwiedzili Izrael w ubiegłym roku, zdecydowana większość była ...

TUI Cruises: Dajesz rabat? Nagród nie będzie

TUI Cruises zapowiada walkę z agentami dającymi zniżki. Ci, którzy dadzą upust kosztem własnej ...