W legginsach nie wejdziesz do samolotu United Airlines

Bloomberg

Linie lotnicze United Airlines bronią decyzji swojego pracownika, który nie wpuścił dwóch dziewcząt na pokład samolotu w Denver, bo miały legginsy

Decyzja pracownika United Airlines, o której poinformowała na Twitterze działaczka społeczna Shannon Watts, sprowadziła na firmę falę krytyki. Wielu klientów grozi, że więcej nie skorzysta z usług tego przewoźnika – opisuje „The Guardian”.

„On (pracownik linii – red.) kazał im się przebrać, założyć coś na legginsy. W innym wypadku miały być nie wpuszczone na pokład samolotu” – napisała Watts. „Od kiedy United ustalają w co mają ubierać się kobiety?” – dodała.

Watts twierdzi, że pracownik powoływał się na regulamin. W efekcie – jak pisze kobieta – 10-letnia dziewczynka w szarych legginsach, która wyglądała normalnie i przyzwoicie musiała się przebrać przed wejściem na pokład.

Linie lotnicze United Airlines przekonują z kolei, że zgodnie z ich regulaminem mają prawo odmówić przewozu pasażerów, na przykład jeśli nie mają oni butów lub są „nieodpowiednio ubrani”. Decyzja w tej sprawie należy do pracowników kontrolujących bilety przed wejściem na pokład samolotu. Ponadto, tłumaczy linia, pasażerki, których strój zakwestionowano były tzw. pass riders, czyli osobami zatrudnionymi w United Airlines lub z nimi spokrewnionymi, które mogą korzystać z samolotów za darmo w ramach „świadczeń od pracodawcy”. Linie lotnicze podkreślają, że takich pasażerów obowiązują pewne normy, jeśli chodzi o strój, bo w czasie lotu „reprezentują linie lotnicze United”.

Watts przekonuje jednak, że zachowanie pracownika firmy było „seksistowskie i czyniło z dziewcząt obiekt seksualny”. Zaznacza, że ojciec dziewcząt mógł wejść na pokład, mimo że miał krótkie spodenki.

Mogą Ci się również spodobać

Anna Myślak odchodzi z Tour Salonu

Po wielu latach pracy przy targach Tour Salon ich dyrektor – Anna Myślak – ...

Egipscy touroperatorzy robią porządki

79 firm, głównie z Europy, znalazło się na czarnej liście prowadzonej przez Egipskie Stowarzyszenie ...

Dubaj planuje wielką przystań z latarnią morską

Władca Dubaju szejk Muhammad ibn Raszid al-Maktum zapowiedział kolejne wielkie inwestycje w tym emiracie ...

Rixos otworzy gigantyczny hotel w Egipcie

1636 pokojów ma hotel Rixos, który otworzy się w przyszłym roku w egipskim kurorcie ...

Gdański Gro-Tour ma kłopoty z wypłacalnością

Pomorski urząd marszałkowski wywiesił na swojej stronie internetowej apel o zgłaszanie się do niego ...

Bańka: Robert Andrzejczyk moim kandydatem na prezesa POT

Kandydatem rekomendowanym przez ministra sportu i turystyki Witolda Bańkę na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej ...