W legginsach nie wejdziesz do samolotu United Airlines

Bloomberg

Linie lotnicze United Airlines bronią decyzji swojego pracownika, który nie wpuścił dwóch dziewcząt na pokład samolotu w Denver, bo miały legginsy

Decyzja pracownika United Airlines, o której poinformowała na Twitterze działaczka społeczna Shannon Watts, sprowadziła na firmę falę krytyki. Wielu klientów grozi, że więcej nie skorzysta z usług tego przewoźnika – opisuje „The Guardian”.

„On (pracownik linii – red.) kazał im się przebrać, założyć coś na legginsy. W innym wypadku miały być nie wpuszczone na pokład samolotu” – napisała Watts. „Od kiedy United ustalają w co mają ubierać się kobiety?” – dodała.

Watts twierdzi, że pracownik powoływał się na regulamin. W efekcie – jak pisze kobieta – 10-letnia dziewczynka w szarych legginsach, która wyglądała normalnie i przyzwoicie musiała się przebrać przed wejściem na pokład.

Linie lotnicze United Airlines przekonują z kolei, że zgodnie z ich regulaminem mają prawo odmówić przewozu pasażerów, na przykład jeśli nie mają oni butów lub są „nieodpowiednio ubrani”. Decyzja w tej sprawie należy do pracowników kontrolujących bilety przed wejściem na pokład samolotu. Ponadto, tłumaczy linia, pasażerki, których strój zakwestionowano były tzw. pass riders, czyli osobami zatrudnionymi w United Airlines lub z nimi spokrewnionymi, które mogą korzystać z samolotów za darmo w ramach „świadczeń od pracodawcy”. Linie lotnicze podkreślają, że takich pasażerów obowiązują pewne normy, jeśli chodzi o strój, bo w czasie lotu „reprezentują linie lotnicze United”.

Watts przekonuje jednak, że zachowanie pracownika firmy było „seksistowskie i czyniło z dziewcząt obiekt seksualny”. Zaznacza, że ojciec dziewcząt mógł wejść na pokład, mimo że miał krótkie spodenki.

Mogą Ci się również spodobać

Walka z uciążliwymi pasażerami będzie łatwiejsza

1 stycznia wchodzą w życie przepisy Protokołu Montrealskiego 2014, dzięki któremu walka z agresywnymi ...

Awanse w Louvre Hotels Group

Z początkiem lipca stanowisko dyrektora sprzedaży warszawskiego kompleksu hoteli Premiere Classe, Campanile i Golden ...

Będzie więcej Grecji w Polsce

Minister turystyki Grecji ogłosiła, że jej kraj zacieśni współpracę z Polską w turystyce. W ...

Wilno zamyka na wakacje swoje lotnisko

Od lipca głównym portem lotniczym Litwy będzie Kowno. Ceny na tamtejszym lotnisku już idą ...

Islandia coraz popularniejsza, więc droższa

Prawie 40 tysięcy Polaków odwiedziło w zeszłym roku Islandię. To o 13 tysięcy więcej ...

Chcą wybetonować wąwóz w Kazimierzu. Wybrano wykonawcę

Po dwóch latach powrócił temat wybetonowania wąwozu w Kazimierzu Dolnym. Tym razem ciężki sprzęt ...