British Airways zachęca do samodzielnej odprawy

Bloomberg

British Airways jako pierwsza brytyjska linia lotnicza wprowadziła samoobsługową odprawę pasażerską. W ten sposób przewoźnik chce zwiększyć bezpieczeństwo i przyspieszyć proces wchodzenia podróżnych na pokład

Z rozwiązania korzystać można na lotnisku Heathrow w Londynie, gdzie British Airways przygotował trzy samoobsługowe stanowiska do odprawy pasażerskiej. Udogodnienie wprowadzono na razie na trasach krajowych.

Nowość polega na tym, że pasażerowie sami skanują swoje karty pokładowe. Przy większości lotów przed wejściem na pokład dokumenty należy podać pracownikom obsługi naziemnej stojącym przy bramkach prowadzących do samolotu. Kiedy klienci przechodzą kontrolę bezpieczeństwa, system skanuje ich twarz, przy wejściu do samolotu zapisany obraz łączony jest z danymi zapisanymi na karcie pokładowej. Przewoźnik informuje, że technologia, z której korzysta, jest bardziej zaawansowana w porównaniu ze stosowaną przez konkurentów na innych lotniskach. Linia obiecuje sobie przyspieszenie procesu wchodzenia na pokład samolotów, technologia ma także pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo lotów.

Do połowy czerwca przy stanowiskach do odprawy przewozów krajowych pojawią się trzy kolejne bramki tego typu, w przyszłości rozwiązanie ma być wykorzystywane także przy lotach międzynarodowych.

Wprowadzenie nowych bramek jest częścią większej inwestycji w nowe technologie, która ma poprawić obsługę na lotnisku. Przewoźnik już wcześniej uruchomił możliwość samodzielnego nadawania bagażu rejestrowanego w londyńskich portach Heathrow i Gatwick. – Nasi klienci powiedzieli nam, że chcą w prosty i szybki sposób przechodzić przez lotnisko – mówi Troy Warfield, dyrektor do spraw obsługi klienta w British Airways.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Biuro podróży: Tylko 0,3 procent klientów z koronawirusem

Niemieckie biuro podróży FTI wysłało w sierpniu i wrześniu do Turcji 60 tysięcy turystów. ...

Chorwacja sprzedała 85 milionów noclegów

Od stycznia do sierpnia w Chorwacji zarejestrowano 14,8 przyjazdów turystów zagranicznych. Łącznie wykupili oni ...

Luwr w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Muzeum o nazwie Luwr zostanie dziś otwarte w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. ...

Pomorska ROT ma nowy (stary) zarząd

Zarząd Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej działał będzie w niemal niezmienionym składzie przez kolejną czteroletnią ...

Arabia Saudyjska kończy z segregacją płciową w restauracjach

W Arabii Saudyjskiej restauracje nie będą już musiały mieć dwóch osobnych wejść – jednego ...

Szefowie Thomasa Cooka stracili na bankructwie

Brytyjczyk Thomas Cook z Liverpoolu dostaje listy i maile z pogróżkami. Ich nadawcy wierzą, ...