Ponad milion pasażerów na Lotnisku Chopina

materiały prasowe

W kwietniu warszawski port obsłużył ponad 1,1 miliona pasażerów – o 24,3 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej

Od stycznia do końca kwietnia 2017 roku lotnisko obsłużyło ponad 4,1 miliona pasażerów – o ponad 27 procent więcej niż w tym samym czasie w roku 2016. Tak dynamiczny wzrost jest możliwy dzięki nowym trasom. W kwietniu z warszawskiego lotniska wystartowały dwa nowe połączenia PLL LOT (do Los Angeles i Newark).

– Tegoroczny wzrost jest wyższy od naszej prognozy. Zakładaliśmy, że w pierwszych czterech miesiącach roku obsłużymy 3,8 miliona pasażerów – wyjaśnia, cytowany w komunikacie prasowym, Mariusz Szpikowski, naczelny dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” i dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Najbliższe miesiące mogą być dla portu równie dobre. Z Warszawy uruchomionych zostanie w sumie aż dziewięć nowych tras, a na pięciu już działających linie lotnicze wprowadzą dodatkowe połączenia.

PLL LOT wprowadzi rejsy do Astany, Kaliningradu, Podgoricy, Puli, Stuttgartu. Wizz Air zaoferuje natomiast loty do Agadiru, Billund, Santanderu, Bratysławy, Lyonu i do portu Lamezia Terme.

Cztery nowe połączenia na już istniejących trasach uruchomi Wizz Air, a po jednym – Ryanair i PLL LOT. Irlandzki przewoźnik rozpocznie rejsy na trasie do Szczecina; Wizz Air zainauguruje loty do Bukaresztu, Nicei, Wilna i na lotnisko Kijów Żuliany, natomiast PLL LOT do Goeteborga.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Industriada szuka partnerów na święto

Ósma Industriada, czyli święto Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, odbędzie się 10 czerwca. Teraz ...

Studenci Erasmusa nagrodzeni za promowanie Polski

Konkurs Erasmus Poland Travel zorganizowała na Instagramie Polska Organizacja Turystyczna w ramach projektu „Discover ...

Podkarpacie daje się odkryć się w internecie

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna startuje z akcją w mediach społecznościowych pod hasłem „Podkarpackie odkrywam. ...

Polacy chętniej jeżdżą za granicę

O 6 procent wzrosła liczba wyjazdów zagranicznych Polaków w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego ...

Artur Derela pokieruje hotelem Best Western Jurata

We ubiegłym miesiącu Artur Derela zakończył współpracę z hotelem Mercure Warszawa? Grand i został ...

Wybierz najlepszą ofertę Last Minute!

Oferty Last Minute, to zdecydowanie najbardziej sensowne cenowo oferty na rynku turystycznym. Wiele osób ...