Ruszyła wymiana floty LOT-u

Materiały promocyjne

Na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował pierwszy boeing 737-800 NG w barwach LOT-u. To początek wymiany floty średniego zasięgu tego przewoźnika

Do końca czerwca LOT będzie dysponował już czterema 5-letnimi B737-800 NG, które przejął od China Eastern Airways. Będą to największe maszyny wąskokadłubowe w jego flocie. Jeszcze w maju nowe boeingi zaczną latać na najbardziej obleganych trasach, czyli do Londynu (od połowy miesiąca), do Astany, stolicy Kazachstanu (od 29 maja), do Tel Awiwu i Madrytu (od czerwca), oraz do Frankfurtu i Barcelony (od 1 lipca).

Zanim najnowszy nabytek linii trafi do siatki, czeka go seria testów operacyjnych i szkolenia dla pilotów oraz personelu pokładowego. Boeing 737-800 NG może zabrać na pokład 186 pasażerów – o prawie 20 więcej niż obecnie użytkowane B737 Classic, które także zostały unowocześnione. Samolot podzielony został na trzy klasy podróży – biznes, premium i ekonomiczną.

W tym roku linia będzie miała w eksploatacji cztery B737-800 NG, dwa nowe dreamlinery B787-8 (polecą do Los Angeles i na nowojorskie lotnisko Newark) oraz dwa najnowocześniejsze samoloty wąskokadłubowych świata, czyli boeingi 737 MAX 8.

W przyszłym roku flota LOT-u ma powiększyć się o co najmniej 3 większe dreamlinery 787-9. W sumie LOT zamówił sześć B737 MAX, z możliwością leasingu kolejnych pięciu. Zadaniem tych maszyn będzie dowożenie pasażerów do portu przesiadkowego w Warszawie. Do końca 2018 roku dostarczone zostaną również kolejne trzy nowe dreamlinery 787-9. W sumie w przyszłym roku LOT będzie wykorzystywał flotę co najmniej 51 samolotów.

Dzisiaj LOT ma w ofercie 77 połączeń z Warszawy i polskich portów regionalnych i planuje uruchomienie kolejnych, zarówno w obrębie Europy, jak i poza nią. Wiadomo, że na początku czerwca ruszą loty do Kaliningradu, a wysoko na liście priorytetów są też oczekiwane połączenia do Miami, Waszyngtonu i do San Francisco.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Na Wielkanoc Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania

Użytkownicy wyszukiwarki lotów Skyscanner, którzy planowali podróż na święta wielkanocne, najczęściej kupowali bilety do ...

TUI likwiduje markę 1-2-Fly

Marka stworzona w 1996 roku zostanie wchłonięta przez touroperatora, by wzmocnić jego ofertę tanich ...

Prezes Budapest Airport: W każdej chwili każdy może u nas zacząć latać

Zanim LOT zdecydował się na otwarcie połączeń do USA, pięć lat namawialiśmy różne linie ...

Peter Pullem nowym dyrektorem w Lufthansie

Peter Pullem został mianowany nowym starszym dyrektorem ds. sprzedaży w Europie Centralnej, Wschodniej i ...

Ogień pochłonął japoński zamek z listy UNESCO

Pożar niemal doszczętnie zniszczył pochodzący z XIV wieku zamek Shuri, na japońskiej wyspie Okinawa. ...

Millennium Travel z Legnicy niewypłacalne

Biuro podróży Millennium Travel International z Legnicy złożyło oświadczenie o niewypłacalności. Nie może opłacić ...