Wilno zamyka na wakacje swoje lotnisko

Materiały promocyjne

Od lipca głównym portem lotniczym Litwy będzie Kowno. Ceny na tamtejszym lotnisku już idą w górę

Port lotniczy w Wilnie niebawem zostanie zamknięty na 35 dni ze względu na modernizację. Od połowy lipca najważniejszym lotniskiem Litwy będzie Kowno. Tam zostaną przekierowane wszystkie loty i linie korzystające dotąd z wileńskiego lotniska.

Od kilku dni w Kownie widać nagły wzrost cen. Opłaty za lotniskowy parking też pójdą w górę. „Kowieński port lotniczy korzysta z sytuacji i chce zarobić na pasażerach. Parkowanie osiem dni na parkingu przy lotnisku kosztuje teraz 20 euro, od połowy lipca cena wzrośnie do 49 – 63 euro (w zależności od oddalenia parkingu) – podał portal Delfi. Władze lotniska przygotowały już tysiąc nowych miejsc parkingowych dla pasażerów, którzy będą zmuszeni korzystać z miejscowego portu.

Lotnisko w Wilnie zostanie zamknięte na 35 dni. W tym czasie Kowno przyjmie dodatkowo 3000 samolotów i 300 tysięcy pasażerów. – Aby zapewnić płynność ruchu otworzymy nowe parkingi i obiekty usługowe, ale i tak zapewne nie wystarczy tego dla wszystkich – przyznaje Agne Mażejkite, przedstawicielka władz lotniska w Kownie.

Lepiej więc wybrać transport publiczny. Między 14 lipca a 18 sierpnia pasażerów będą dowoziły z litewskiej stolicy do Kowna specjalne autobusy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mazowieccy działacze: Usterkami samolotów LOT-u powinno zająć się ABW

Tak uważają członkowie mazowieckiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Zamierzają oni zawiadomić Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego ...

Niemieccy agenci turystyczni wychodzą na ulice protestować

W ponad 30 miastach odbędą się demonstracje niemieckich agentów turystycznych, którzy chcą zwrócić uwagę ...

PKP gotowe na świąteczne wyjazdy

Całodobowe wsparcie podróżnych, monitoring sieci kolejowej, dodatkowe wagony i pociągi, wzmocnione patrole funkcjonariuszy SOK ...

Kamil Kurak przepytuje z turystyki

Szef biura podróży Prima Holiday powiedział mu, jak został obywatelem Polski, prezes TT Warsaw ...

Śnieg paraliżuje lotnisko Szeremietiewo

Na moskiewskim międzynarodowym lotnisku Szeremietiewo odwołano dziś 118 odlotów i przylotów, w tym do ...

Travelplanet.pl: Egzotyka popularna, bo tania

O 30 procent więcej klientów niż rok temu zarezerwowało egzotyczne wyjazdy na najbliższy sezon ...