Stewardesy British Airways strajkują

Bloomberg

Część personelu pokładowego brytyjskich linii lotniczych British Airways rozpoczęła dwutygodniowy strajk. Chodzi o pieniądze i odpowiedź na sankcje zastosowane przez dyrekcję wobec związkowców, którzy uczestniczyli we wcześniejszych protestach

Strajk grozi odwołaniem niektórych lotów i chaosem na lotniskach. Dyrekcja BA zapewnia jednak, że większość pasażerów nie odczuje jego skutków.

W strajku biorą udział osoby z tzw. „załóg mieszanych”, czyli pracujących zarówno w samolotach odbywających rejsy lokalne jak i długodystansowe. Stanowią one około jednej trzeciej całości personelu pokładowego BA. Właśnie te załogi pozostają od zeszłego roku w sporze płacowym z dyrekcją. Otrzymaną ofertę związek zawodowy Unite nazwał „płacą dla ubogich”.

Konflikt płacowy został w znacznej mierze rozwiązany, jednak związkowcy postanowili, że kolejnym strajkiem zaprotestują przeciwko sposobowi ich traktowania przez kierownictwo firmy podczas poprzednich protestów i zastosowanych wobec nich sankcjom.

Według komunikatu dyrekcji BA loty z portów Gatwick i London City nie będą zakłócone. W największym londyńskim porcie Heathrow strajk może dotknąć części połączeń.

Niewiele ponad miesiąc temu tysiące pasażerów BA zostało zbawionych możliwości podróży i koczowało na lotniskach w rezultacie rozległej awarii systemu komputerowego przewoźnika.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Itaka: 478 pomysłów na trzydziestą zimę

Dalekie kraje, ciepłe plaże blisko Polski, wycieczki objazdowe, rejsy „Pod żaglami Itaki”, a także ...

Bardzo dobry rok lotniska we Wrocławiu

W 2019 roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 3,5 miliona podróżnych, o prawie 200 tysięcy ...

Japonia: Turystów jest więcej, ale wciąż za mało

W czerwcu do Japonii przyjechało 2,34 miliona turystów zagranicznych, o 18,2 procent więcej niż ...

Budapeszt – kawiarnia ze zwierzętami zamknięta

Działalność kawiarni w Budapeszcie, w której można było głaskać różne zwierzęta, zawieszono ze skutkiem ...

Rekordowy rok dla turystyki w Japonii

Kraj Kwitnącej Wiśni odnotował w 2016 roku o 22 procent więcej turystów zagranicznych niż ...

Powrót Rosjan nad Morze Czerwone coraz bliższy?

Delegacja przedstawicieli rosyjskich firm turystycznych przyjechała na zaproszenie Turkish Airlines do Hurghady. Powodem wizyty ...