Fałszywy alarm pożarowy na Heathrow

Facebook

Lotnisko Heathrow i duży londyński dworzec kolejowy Euston zostały dziś ewakuowane przez straż pożarną ze względu na uruchomienie się systemu pożarowego. W obu przypadkach był to fałszywy alarm

Tuż przed 13 czasu lokalnego (14 czasu polskiego) strażacy ewakuowali trzeci terminal Heathrow, kiedy zadziałały tam czujniki wykrywające dym.

W oświadczeniu opublikowanym na Twitterze władze portu lotniczego podkreśliły, że „pomimo alarmu nie znaleziono źródła ognia” i pasażerowie zostali z powrotem wpuszczeni na teren terminala.

Kilkanaście minut później alarm przeciwpożarowy włączył się również na ruchliwym dworcu kolejowym Euston w centrum Londynu, z którego odchodzą pociągi m.in. do Birmingham, Manchesteru i Edynburga.

Po ewakuacji pasażerów i dokładnym sprawdzeniu stacji straż pożarna potwierdziła, że to także był fałszywy alarm. Rozkładowy ruch pociągów został wznowiony około 13.30 czasu lokalnego (14.30 czasu polskiego).

Brytyjskie służby ratunkowe pozostają w podwyższonym stanie gotowości, odkąd na początku czerwca co najmniej 80 osób zginęło w pożarze apartamentowca Grenfell Tower w zachodnim Londynie. Jak wstępnie ustaliły służby ratunkowe, jedną z przyczyn szybkiego rozprzestrzenienia się ognia w Grenfell Tower były łatwopalne materiały wykorzystane w elewacji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: TUI inwestuje w (odległą) przyszłość

Czyżby koncern TUI już dzisiaj przeczuwał, że za 20 lat przemysł czasu wolnego będzie ...

Setki dodatkowych policjantów w Jerozolimie

Izraelskie władze rozmieściły dziś w Jerozolimie setki policjantów. Dodatkowe siły skierowano po wezwaniach Palestyńczyków ...

Egipt ma nową minister turystyki

Rania Al-Mashat zastąpiła Yehię Rascheda. Nowa minister karierę zrobiła w branży finansowej Rania Al-Mashat ...

Włoskie plaże w oku kamery

Na co szóstej plaży we Włoszech zainstalowane są kamery. Początkowo traktowane były jako narzędzie ...

Prezes Wakacji.pl: Jesteśmy odpowiedzialnym partnerem

Połączone Wakacje.pl i My Travel zamierzają powiększyć jeszcze swoją sieć, tak by liczyła ona ...

Dubaj i Stambuł bez zakazu laptopów w kabinie

Stany Zjednoczone zniosły zakaz zabierania do kabiny urządzeń elektronicznych większych niż smartfon w przypadku ...