Lecisz Eurowingsem? Uważaj na cenę bagażu

Pixabay

Tanie linie lotnicze Eurowings wprowadzają dynamiczne ceny za przewóz bagażu rejestrowanego. Koszty będą uzależnione od popytu na przewóz pakunków i pokażą się dopiero w trakcie rezerwacji

Jak informuje portal Touristik Aktuell, nowe zasady mają obowiązywać dla podstawowej taryfy (Basic-Tariff) przewoźnika. Koszty przewozu bagażu nadawanego nie będą stałe, jak ma to miejsce u większości linii lotniczych, ale mają się dynamicznie zmieniać w zależności od popytu. Klient dowie się, ile zapłaci za zabranie większej walizki, dopiero w czasie składania rezerwacji. Co więcej, raz wyświetlona cena może się zmienić przy powtórnym zapytaniu o ofertę, nawet, jeśli koszt samego biletu pozostanie niezmieniony. Przewoźnik tłumaczy, że przez cały czas sprawdza opłacalność oferowanych produktów.

Według nowego cennika nadanie bagażu na krótkich odcinkach kosztuje od 9 euro, przy dalekich lotach ceny zaczynają się od 25 euro. Maksymalnie pasażerowie zapłacą 30 euro. Opłaty w podanych wysokościach obowiązują jednak tylko przy wcześniejszej rezerwacji. Jeśli pasażer będzie chciał zapłacić za walizkę na lotnisku, musi liczyć się z podwójnymi kosztami. Wprowadzony sposób wyceny przewozu walizek może być jednak tańszy niż dotychczas, kiedy to na krótkiej trasie płaciło się 15 euro, a na długiej – 30 euro.

Model ten podobny jest do stosowanego już wcześniej przez Easyjet i Ryanair. W irlandzkiej taniej linii lotniczej za bagaż o wadze 15 kg przy rezerwacji on-line trzeba zapłacić do 50 euro, przy walizkach do 20 kg ceny wahają się zaś między 15 a 60 euro. Ostateczna cena zależy od tego, jak dużo pasażerów decyduje się zabrać w podróż większą walizkę. W Easyjet opłaty wynoszą od 16,9 do 39 euro przy maksymalnie 20-kilogramowym bagażu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Na wsi najlepiej – rusza druga odsłona konkursu

Do 20 lipca Polska Organizacja Turystyczna czeka na zgłoszenia do konkursu „Na wsi najlepiej ...

Jordania przywraca międzynarodowe loty. Ale nie z Polski

5 sierpnia Jordania otworzy na międzynarodowy ruch pasażerski, zamknięte od połowy marca, lotniska. Rząd ...

Polscy turyści napadnięci we Włoszech

W nocy z piątku na sobotę na plaży w Rimini napadnięto na dwoje młodych ...

Duża podwyżka w dwóch i czterech gwiazdkach

O ponad 10 procent wzrosły we wrześniu, porównując rok do roku, noclegi w hotelach ...

Włoski renesans dostępny w pałacu Chantilly

Bellini, Michał Anioł, Parmigianino, Fra Bartolomeo to kilku wielkich artystów włoskiego renesansu, których dzieła ...

Betlej: Po majówce sprzedaż wycieczek znacząco wzrośnie

Tydzień, z którego wyłączony był świąteczny poniedziałek, nie przyniósł imponujących wyników sprzedaży wycieczek. Jednak ...