Hotel przy katowickim lotnisku gotowy w 2018 roku

Fot. facebook.com/KatowiceAirport

Pierwszy hotel przy lotnisku Katowice powinien zacząć działalność w przyszłym roku. Znajdzie się w nim sto pokojów

Jak podaje Piotr Adamczyk z zarządzającego katowickim lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego (GTL), w ostatnich dniach spółka Chopin Airport Development, która zbuduje hotel, podpisała umowę z generalnym wykonawcą, spółką IDS-BUD.

Prace budowlane mają rozpocząć się do końca III kwartału tego roku. Hotel ma powstać  w 12 miesięcy i przyjąć pierwszych gości jeszcze w 2018 roku. Będzie to pierwszy w Polsce hotel marki Moxy (Chopin Airport Development zbuduje go na podstawie umowy franczyzowej z Marriott International). Znajdzie się w nim sto pokojów na pięciu kondygnacjach.

Koncepcja architektoniczna hotelu ma zawierać motywy regionalne. W lobby gości powita górniczy wagonik, a we wnętrzach pojawią się motywy graficzne szybów kopalnianych. – Budujemy obiekt, który doskonale wpisze się w charakter Śląska i lokalizację działki naprzeciwko portu lotniczego w katowickich Pyrzowicach. Będzie jednocześnie bardzo funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie – zapewnia prezes Chopin Airport Development Gheorghe Marian Cristescu.

Prezes GTL Artur Tomasik przypomina, że w tym roku katowickie lotnisko spodziewa się 3,7 mln pasażerów, a w przyszłym – prawie 4 milionów. – Ze wzrostem liczby podróżnych wiąże się rozwój baz linii lotniczych, a te dwa czynniki wpływają na zainteresowanie pokojami hotelowymi w pobliżu lotniska, zarówno wśród pasażerów jak i załóg – wyjaśnia Tomasik.

W związku z rosnącą liczbą pasażerów Katowice Airport kontynuuje w 2017 roku inwestycje. Przerabia stary pas startowy w drogę do kołowania i dostosowuje pole manewrowe do drugiej kategorii operacji lotniczych. Zakończenie tego projektu planowane jest na styczeń 2018 roku.

Jednym z kluczowych przedsięwzięć ma też być generalny remont terminala pasażerskiego B. W ostatnich miesiącach lotnisko pracowało nad koncepcją przebudowy obiektu.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej buduje w Katowicach nową wieżę kontroli lotów. Inwestycja ma być gotowa pod koniec 2018 roku. Trwają też przygotowania do uzbrojenia zachodniego (pomocniczego) podejścia do nowej drogi startowej w system ILS. Dzięki temu Katowice będą pierwszym lotniskiem regionalnym w Polsce z tym systemem na obu podejściach do drogi startowej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Adria zawiesza loty. Premier wysłał samolot po siatkarzy

Największa słoweńska linia lotnicza, Adria Airways, zawiesiła wszystkie rejsy. Przewoźnik twierdzi, że zaprzestanie działalności ...

Net Holiday ogłasza upadłość

Nieprawidłowości zostawione przez poprzedni zarząd i konkurencja na rynku spowodowały, że nowy właściciel i ...

Bułgaria: Turystów jest dużo, a będzie więcej

O 10 procent rok do roku ma tego lata wzrosnąć liczba zagranicznych turystów odwiedzających ...

W biurach podróży jesienna wyprzedaż

1186 złotych za wyjazd na Korfu, 1341 złotych za tygodniowy pobyt na Zakintos, a ...

Santorini do turystów: Wszyscy się tu nie zmieścicie

Maksymalnie 8 tysięcy gości dziennie będzie mogło odwiedzać Santorini, zdecydowały lokalne władze Władze Santorini ...

Ryanair też sięga po pomoc publiczną

Irlandzka tania linia lotnicza Ryanair skorzystała z gwarancji brytyjskiego rządu w zaciągnięciu kredytu pomostowego ...