Hotel przy katowickim lotnisku gotowy w 2018 roku

Fot. facebook.com/KatowiceAirport

Pierwszy hotel przy lotnisku Katowice powinien zacząć działalność w przyszłym roku. Znajdzie się w nim sto pokojów

Jak podaje Piotr Adamczyk z zarządzającego katowickim lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego (GTL), w ostatnich dniach spółka Chopin Airport Development, która zbuduje hotel, podpisała umowę z generalnym wykonawcą, spółką IDS-BUD.

Prace budowlane mają rozpocząć się do końca III kwartału tego roku. Hotel ma powstać  w 12 miesięcy i przyjąć pierwszych gości jeszcze w 2018 roku. Będzie to pierwszy w Polsce hotel marki Moxy (Chopin Airport Development zbuduje go na podstawie umowy franczyzowej z Marriott International). Znajdzie się w nim sto pokojów na pięciu kondygnacjach.

Koncepcja architektoniczna hotelu ma zawierać motywy regionalne. W lobby gości powita górniczy wagonik, a we wnętrzach pojawią się motywy graficzne szybów kopalnianych. – Budujemy obiekt, który doskonale wpisze się w charakter Śląska i lokalizację działki naprzeciwko portu lotniczego w katowickich Pyrzowicach. Będzie jednocześnie bardzo funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie – zapewnia prezes Chopin Airport Development Gheorghe Marian Cristescu.

Prezes GTL Artur Tomasik przypomina, że w tym roku katowickie lotnisko spodziewa się 3,7 mln pasażerów, a w przyszłym – prawie 4 milionów. – Ze wzrostem liczby podróżnych wiąże się rozwój baz linii lotniczych, a te dwa czynniki wpływają na zainteresowanie pokojami hotelowymi w pobliżu lotniska, zarówno wśród pasażerów jak i załóg – wyjaśnia Tomasik.

W związku z rosnącą liczbą pasażerów Katowice Airport kontynuuje w 2017 roku inwestycje. Przerabia stary pas startowy w drogę do kołowania i dostosowuje pole manewrowe do drugiej kategorii operacji lotniczych. Zakończenie tego projektu planowane jest na styczeń 2018 roku.

Jednym z kluczowych przedsięwzięć ma też być generalny remont terminala pasażerskiego B. W ostatnich miesiącach lotnisko pracowało nad koncepcją przebudowy obiektu.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej buduje w Katowicach nową wieżę kontroli lotów. Inwestycja ma być gotowa pod koniec 2018 roku. Trwają też przygotowania do uzbrojenia zachodniego (pomocniczego) podejścia do nowej drogi startowej w system ILS. Dzięki temu Katowice będą pierwszym lotniskiem regionalnym w Polsce z tym systemem na obu podejściach do drogi startowej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lanzarote: Wejdź pod wodę i podziwiaj

Dwa lata trwało przygotowanie pierwszego europejskiego muzeum pod wodą, które działa już u wybrzeży ...

W biurach podróży optymistyczne pożegnanie lata

Mocnym akcentem skończył się tegoroczny sezon letni – w porównaniu z zeszłym rokiem w ...

Rosyjscy hotelarze windują ceny na mistrzostwa

Nawet o 2489 procent wzrosły ceny noclegów w tych rosyjskich miastach, w których będą ...

Airbnb zmienia zasady rozliczeń z właścicielami obiektów

Airbnb zwalnia gości z opłat na rzecz portalu, by skuteczniej konkurować z Bookingiem i ...

Luksor inwestuje, by przyciągnąć nowych turystów

By przyciągnąć więcej gości, Luksor poszerzy ofertę turystyczną dla klientów indywidualnych i grup biznesowych. ...

Orbis hojny dla akcjonariuszy

Po 1,6 złotego na akcję – taką dywidendę wypłaci akcjonariuszom Orbis. W sumie przeznaczył ...