Hotel przy katowickim lotnisku gotowy w 2018 roku

Fot. facebook.com/KatowiceAirport

Pierwszy hotel przy lotnisku Katowice powinien zacząć działalność w przyszłym roku. Znajdzie się w nim sto pokojów

Jak podaje Piotr Adamczyk z zarządzającego katowickim lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego (GTL), w ostatnich dniach spółka Chopin Airport Development, która zbuduje hotel, podpisała umowę z generalnym wykonawcą, spółką IDS-BUD.

Prace budowlane mają rozpocząć się do końca III kwartału tego roku. Hotel ma powstać  w 12 miesięcy i przyjąć pierwszych gości jeszcze w 2018 roku. Będzie to pierwszy w Polsce hotel marki Moxy (Chopin Airport Development zbuduje go na podstawie umowy franczyzowej z Marriott International). Znajdzie się w nim sto pokojów na pięciu kondygnacjach.

Koncepcja architektoniczna hotelu ma zawierać motywy regionalne. W lobby gości powita górniczy wagonik, a we wnętrzach pojawią się motywy graficzne szybów kopalnianych. – Budujemy obiekt, który doskonale wpisze się w charakter Śląska i lokalizację działki naprzeciwko portu lotniczego w katowickich Pyrzowicach. Będzie jednocześnie bardzo funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie – zapewnia prezes Chopin Airport Development Gheorghe Marian Cristescu.

Prezes GTL Artur Tomasik przypomina, że w tym roku katowickie lotnisko spodziewa się 3,7 mln pasażerów, a w przyszłym – prawie 4 milionów. – Ze wzrostem liczby podróżnych wiąże się rozwój baz linii lotniczych, a te dwa czynniki wpływają na zainteresowanie pokojami hotelowymi w pobliżu lotniska, zarówno wśród pasażerów jak i załóg – wyjaśnia Tomasik.

W związku z rosnącą liczbą pasażerów Katowice Airport kontynuuje w 2017 roku inwestycje. Przerabia stary pas startowy w drogę do kołowania i dostosowuje pole manewrowe do drugiej kategorii operacji lotniczych. Zakończenie tego projektu planowane jest na styczeń 2018 roku.

Jednym z kluczowych przedsięwzięć ma też być generalny remont terminala pasażerskiego B. W ostatnich miesiącach lotnisko pracowało nad koncepcją przebudowy obiektu.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej buduje w Katowicach nową wieżę kontroli lotów. Inwestycja ma być gotowa pod koniec 2018 roku. Trwają też przygotowania do uzbrojenia zachodniego (pomocniczego) podejścia do nowej drogi startowej w system ILS. Dzięki temu Katowice będą pierwszym lotniskiem regionalnym w Polsce z tym systemem na obu podejściach do drogi startowej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jutro kolejny strajk na niemieckich lotniskach

Niemiecki związek zawodowy Verdi ogłosił, że jutro na lotniskach w Duesseldorfie, Kolonii i Stuttgarcie ...

Darmowy wyjazd studyjny ma zwiększyć sprzedaż wakacji w Turcji

150 niemieckich agentów pojedzie na bezpłatny wyjazd studyjny do Turcji. W ten sposób touroperator ...

Kenia wyda więcej na promocję

Budżet Kenii na promocję kraju jako kierunku turystycznego urósł z 15 do 20 milionów ...

LOT przedłuża umowę z firmą Amadeus

Umowa zapewnia PLL LOT szerszy dostęp do jednej z największych na świecie sieci biur ...

Turyści wybierali Burgas, Kretę, Rodos i Majorkę

W lipcu z warszawskiego lotniska odprawiło się 444 tysiące pasażerów, o 76,9 procent mniej ...

Polscy turyści ruszyli do Maroka

O 57 procent więcej Polaków niż rok temu przyjechało w tym roku do Maroka ...